Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Изгледот им е исклучително важен: Ова се најсуетните хороскопски знаци

Огледалце огледалце, кој е најубав на светот? Во „Снежана“ не се споменува на кој знак и припаѓала злобната маќеа, но таа сигурно е една од овие хороскопски шампиони на суетата.

Вага

Апсолутен победник во оваа категорија. Визуелната убавина е исклучително важна за децата на Венера. За пријателите и љубовните партнери, тие претпочитаат да изберат некој привлечен отколку незабележителен изглед, дури и ако овој беше украсен со повеќе ментални и морални доблести. Во очите на Вага, само високиот социјален и економски статус може да се справи со убавината.

Тие поминуваат повеќе време пред огледалото отколку што можете да замислите, па дури и внимателно дизајнираат лежерни изданија. Тие многу се грижат за туѓото естетско мислење и одобрување, вклучително и коментари на социјалните мрежи, каде се задоволни да објавуваат селфи. Дури и ако насликаат природни убавини или културни знаменитости, тие се само позадина за насмеаната и украсена Вага во преден план.

Тие се првите што укажуваат на туѓите модни гафови, а истовремено се едни од најчувствителните на негативните коментари за нивниот изглед и естетските доблести на домот и градината. Критиката или иронијата ќе ги допре и ќе инспирира одмазда, која за среќа не е од типот на шкорпиите, но се состои од контракритика, озборувања и ширење гласини.

Бик

Друг знак со кој управува Венера сака да биде заводлив и да привлекува внимание со својот карактер или својство. Покрај визуелниот впечаток, неговата материјална вредност е важна, па затоа воопшто не е имуна на статусните симболи и нивно разголување. Така, покрај острите забелешки за неговиот изглед, неговата суета ќе ја повредат и оние за неговиот автомобил, паметен телефон, костум, накит и – кулинарски вештини. Вагите се во сериозна конкуренција со количината на објавени фотографии од нив или работите што ги опкружуваат.

Лав

Смета дека своето место во центарот на вниманието е природен поредок на нештата и ја доживува сопствената суета како доблест. Тој дури и не се обидува да ја скрие својата одлика, но е горд на тоа. Тој не гледа причина зошто да не биде така и можеби затоа повеќе му одговара од кој било друг знак. Кој негира пофалби за Лавот на сметка на неговиот физички изглед, облека, статусни симболи или партнер, не може да смета на добра врска со него. А, кој активно го навредува, треба да пази затоа што штотуку стекнал незгоден непријател.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...