Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Змејовите доаѓаат: Објавен официјалниот трејлер за спиноф-серијата „Игра на тронови“!

Los Angeles, CA - House of the Dragon: Game of Thrones prequel trailer released by HBO. The prequel series, based on George R.R. Martin's book Fire & Blood, chronicles House Targaryen almost two centuries before the War of the Five Kings that would result from the House losing its grip on the Iron Throne. The trailer features narration by Matt Smith as Daemon Targaryen, the Rogue Prince, as he reflects on what made the Targaryens kings: dragons. HBO's official synopsis states: "The prequel series finds the Targaryen dynasty at the absolute apex of its power, with more than 15 dragons under their yoke. Most empires-real and imagined-crumble from such heights. In the case of the Targaryens, their slow fall begins almost 193 years before the events of Game of Thrones, when King Viserys Targaryen breaks with a century of tradition by naming his daughter Rhaenyra heir to the Iron Throne. But when Viserys later fathers a son, the court is shocked when Rhaenyra retains her status as his heir, and seeds of division sow friction across the realm." HBO gave House of the Dragon a straight-to-series order for 10 episodes and the series is set to debut in 2022. Game of Thrones creator George R.R. Martin co-created the new prequel series, one of several in development, with Condal, based on Martin's book Fire & Blood. The show's cast also includes Paddy Considine, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best, Sonoya Mizuno, and Fabien Frankel. *BACKGRID DOES NOT CLAIM ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE ATTACHED MATERIAL. ANY DOWNLOADING FEES CHARGED BY BACKGRID ARE FOR BACKGRID'S SERVICES ONLY, AND DO NOT, NOR ARE THEY INTENDED TO, CONVEY TO THE USER ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE MATERIAL. BY PUBLISHING THIS MATERIAL , THE USER EXPRESSLY AGREES TO INDEMNIFY AND TO HOLD BACKGRID HARMLESS FROM ANY CLAIMS, DEMANDS, OR CAUSES OF ACTION ARISING OUT OF OR CONNECTED IN ANY WAY WITH USER'S PUBLICATION OF THE MATERIAL* BACKGRID UK 5 OCTOBER 2021,Image: 636692268, License: Rights-managed, Restrictions: RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN UNITED STATES, *** HANDOUT image or SOCIAL MEDIA IMAGE or FILMSTILL for EDITORIAL USE ONLY! * Please note: Fees charged by Profimedia are for the Profimedia's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of Copyright or License in the material. Profimedia does not claim any ownership including but not limited to Copyright or License in the attached material. By publishing this material you (the user) expressly agree to indemnify and to hold Profimedia and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against Profimedia arising out of or connected in any way with publication of the material. Profimedia does not claim any copyright or license in the attached materials. Any downloading fees charged by Profimedia are for Profimedia's services only. * Handling Fee Only ***, Model Release: no, Credit line: HBO / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

А што знаеме за новата сага од една од најпопуларните серии на сите времиња?

Љубители на змејовите, радувајте се! HBO објави нови детали во врска со предговорот на серијата „Game of Thrones“ наречена „House of the Dragon“, а ние дотогаш пишувавме за првите детали и фотографии од снимањето.

Оваа година дефинитивно е одбележана со повеќе спинофови, кои ги воодушевија обожавателите на најгледаните серии како „Пријатели“, „Сексот и градот“, а сега на ред е „Игра на Тронови“.

Дека ќе имаме можност да гледаме нова сага посветена на куќата на Таргариен, мрежата потврди во 2019 година, а сега е објавен првиот официјален трејлер, што дополнително ја подгрева нетрпеливоста на гледачите.

HBO го сподели споменатиот трејлер на 5 октомври 2021 година, потврдувајќи дека акцијата ќе се случи 200 години пред настанот „Игра на Тронови“ и нуди поголем увид во дејството на самата серија.

Датумот на премиерата на „House of the Dragon“ сè уште не е познат, но се наведува дека 10 епизоди од првата сезона на спинофови ќе бидат емитувани во текот на 2022 година, најверојатно во текот на летото.

Дотогаш, погледнете го официјалниот трејлер подолу, и ако ви недостасува Старкс, секогаш можете повторно да гледате некои од најдраматичните епизоди на GOT.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement