Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Здравјето понекогаш зависи од нашето размислување. Четири хороскопски знаци кои никогаш не се болни

Покрај фактот дека постои пандемија во светот, сезоната на настинки и алергии започна и затоа треба да се грижиме за нашето здравје колку што можеме.

Додека припадниците на некои хороскопски знаци се подложни на болести, има и такви кои никогаш не се болни.

Сите го имаме тој пријател кој не се разболел од моментот кога бил кај наставникот, иако не се грижи премногу за своето здравје. Или станува збор за колега кој никогаш не земал боледување.

Колку и да ни изгледа нереално, здравјето понекогаш зависи повеќе од нашиот начин на размислување отколку од нашите навики.

Секако, здравата исхрана, физичката активност и додатоците кои ги земате се многу важни за вашето здравје, но важна е и вашата психа. Истражувањата покажуваат дека оптимистичките луѓе кои веруваат дека нема да се разболат се поздрави од оние кои стравуваат.

Припадниците на овие 4 хороскопски знаци се имуни на болести:

Скорпија

Скорпиите не се секогаш оптимистични, но тие се ментално многу силни кога станува збор за болести и не ја земаат предвид можноста да можат да се разболат. Тие ги преземаат сите неопходни мерки на претпазливост, бидејќи знаат дека превенцијата е најдобра, но длабоко во себе сметаат дека болеста нема да ги нападне.

Овој начин на размислување функционира како штит од болести. Дури и ако им се случи некоја болест, таа ќе биде минлива. Припадниците на овој знак имаат извонреден капацитет за регенерација.

Лав

Лавовите имаат поважни работи од лежењето во кревет. Припадниците на овој знак по природа се многу оптимисти. Тие се концентрираат на своите цели и немаат време да се грижат за болести.

Лавовите се амбициозни и силни, па затоа е тешко да се победат. Покрај тоа, тоа е среќен знак, кој универзумот го сака.

Стрелец

Овие се веројатно најголемите авантуристи на хороскопот. Овој огнен знак ја води страста низ животот, ги следи неговите соништа и секогаш успева да ја види позитивната страна на сè. И тогаш кога им е навистина тешко, тие се свртуваат кон пријателите.

Бидејќи тие се секогаш во движење и се надеваат дека ќе ги исполнат своите соништа, стрелците успеваат да избегнат каква било сериозна болест.

Вага

Вагите се во добри односи со сите и емитуваат позитивна енергија на која е тешко да се одолее. Тие имаат дипломатски вештини и им се пријатни на луѓето, бидејќи тие знаат многу добро да ги оценуваат луѓето и точно знаат како да ги направат да се чувствуваат пријатно. Универзумот ги штити затоа што му носат убавина на светот и затоа што на сите им посакуваат најдобро.

Вагите искрено веруваат дека светот може да стане подобро место ако секој од нас се потруди, а оваа позитивна енергија ги штити од болести и ја храни нивната внатрешна страна.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

За нивните лековити својства можеме да пишуваме до утрина… И врапчињата на гранките знаат дека храната богата со витамини помага во зајакнување на имунитетот...

Fool Moon

Секој хороскопски знак е единствен и привлечен на свој начин. Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат...

Cotton Club

Новата кампања нè воведува во нови луксузни силуети, како што се чантата Madeline и чевлите Sae 90… Најновата кампања на Jimmy Choo ја слави...

Wall Street

Тешко дека ќе останете рамнодушни кога ќе видите колку темелно најголемата социјална мрежа собира податоци и памети апсолутно секој чекор на корисникот… Овој факт...

Advertisement