Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

За повеќекратен оргазам, испробајте ги овие 11 неверојатни секс пози

Доживување на повеќе оргазми може да изгледа како една од оние лажно недостижни сексуални цели. Но, повеќекратен оргазам всушност постои и можете да го доживеете. Околу 47 проценти од жените рекле дека доживеале повеќе оргазми, покажа истражувањето на ОМГИС, Факултетот за јавно здравје на Универзитетот во Индијана и Институтот Кинси.

Прво мора да откриете што ви одговара и како постигнувате оргазам. Обично е полесно да го постигнете вашиот втор оргазам отколку првиот. По првиот оргазам, најверојатно, ќе имате повеќе.

Мастурбираjте. Научете што сака вашето тело и што му одговара и како станува збор за оргазам. Оргазмите предизвикани од триење на клиторисот можат да бидат сосема различни од оние што ги добивате со помош на играчки. Обидете се и со двете истовремено.

Внимавајте. Обидете се да се фокусирате на задоволството, да не размислувате за други работи или за тоа како изгледате за време на сексот затоа што нема да постигнете 100 процентно задоволство.

Еве неколку сексуални пози во кои би можеле да постигнете повеќе оргазми:

 1. À Ла Карте

Седнете го задникот на работ на масата или на работ на кујнски елемент и започнете да го стимулирате клиторисот со рака или играчка. Ако можете да се справите, пробајте и анален секс.

 1. Господар на кукли

Откако ќе научите како да доживеете повеќе оргазми, оставете го вашиот партнер да го стори тоа упатувајќи го да го направи она што вие самите би го сториле. Покажете му или кажете му што сакате и легнете и уживате. За да го подобрите оргазмот, додадете играчка што никогаш не сте ја пробале како нов вибратор.

 1. Триумфална капија на победата

За да ја зголемите можноста за повеќе оргазми, потпрете се на рацете и свиткајте го грбот. Чувајте ја вагината на лицето на вашиот партнер за повеќе фокусиран стимул. Прилагодете ги колковите соодветно за да го погодите тоа совршено место.

 1. Лулашка

Легнете на стомак и оставете го вашиот партнер да влезе од позади со неговиот пенис. Цврсто притиснете ги стапалата и држете ја раката или вибраторот кон клиторисот. Притиснете напред кога сакате повеќе стимулатор на клиторисот. Стиснете ги нозете за уште поголемо задоволство.

 1. Задевај, те молам

Дозволете му на вашиот партнер да ги движи прстите околу клиторисот со бавни кружни движења, а потоа оставете го да го зголеми интензитетот на триење со закривен прст во вашата вагина. После тоа, започнува сексот, и за тоа време продолжувате да го триете клиторисот или да земате играчка.

 1. Принцеза и лилјак

Потпрете ги рацете на креветот или подот и ставете перница под вас. Партнерот ќе ве задоволи со пенисот зад вас, а вие истријте ја перницата.

 1. Летачки V

Оралниот секс е одличен начин да се обидете да доживеете повеќе оргазми затоа што не бара партнер кој има пенис. Ставете го задникот на работ од креветот за да може вашиот партнер да клекне и да се фати за работа. Ова најдобро функционира ако започнете со нежен клиторичен оргазам. Прво, нека вашиот партнер нежно лиже и цица, а потоа тој може да го турка закривениот прст во вас за цврст и стабилен внатрешен стимул, додека природно ве задоволува орално.

 1. Кукла

Ако сакате поинаква стимулација во иста позиција, легнете на страна со перница под главата. Партнерот нека клекне покрај задникот, со коленото меѓу нозете, оставете го бедрото да премине преку неговите бедра. Фокусирајте се на стимулацијата и доколку доживеете оргазам, преминете на другата страна и обидете се повторно. Исто така, се препорачува триење од бутот, со вибратор или со прсти.

 1. Прегратка

Нека вашиот партнер легне на вас и прегрне, а вие ставете ги нозете во неговите и цврсто притискајте ги. Спуштете се малку надолу. Пробајте ги сите движења, а доколку доживеете оргазам тогаш станете за да можете да триете.

 1. Безбедно пристаниште

Ако станете чувствителни по оргазмот, седечката положба ќе ви помогне. Седнете на скутот на партнерот, оставете го полека да ве трие додека вашето тело се смири.

 1. Нежна игра

Клучот за постигнување на повеќе оргазми лежи во различни агли. Соберете ги сите играчки и однесете ги во кревет. За почеток, играјте со своја рака, а потоа посегнете по играчки како вибратори и слично. Само не заборавајте да ја заклучите вратата.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Сериозни последици и судски процеси! Светот на модата обично изгледа многу привлечно – како бесконечна серија ревии, забави и одлични кадри со врвни модели....

Green Tea

Многу одмана, млекото со зачини и билки се користеле во Индија како здрав пијалок. Во Ајурверди, таквото млеко е познато како Сидха Дугдам. Сидха...

Fine Living

Познатиот бренд на ирско виски, Bushmills, повторно ни дава дел од својата магија – овој пат, во форма на ново издание на серијата Rare...

Fool Moon

Џесика Адамс јавно предупреди дека на планетата и се заканува пандемија, но не предизвика никаков јавен интерес. Таа исто така го даде точниот датум...