Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

За овие хороскопски знаци 2021-ва ќе биде година на љубовта!

Есента веќе пристигна и годината полека, но сигурно се движи кон својот крај. Сосема е неизвесно што не чека во 2021 година, но едно е сигурно: за овие хороскопски знаци тоа ќе биде година на љубовта.

1 Вага

Што се однесува до љубовта, Вагите очекуваат година исполнета со подеми и падови. Вагите ќе се отворат за многу луѓе и ќе го слават животот, ќе одат на патувања и кратки патувања. Ќе се формираат нови пријателства, но и многу повеќе од тоа. Ако Вагата веќе има партнер, шансите за понатамошен чекор во 2021 година се многу големи. Значи, можно е да стапите во брак или да живеете заедно. За Ваги кои се соло, време е да запознаеме некого. Без оглед што ќе се случи во љубовниот живот на Вага следната година, тие треба да останат опуштени и да ги прифаќаат работите како што доаѓаат. Инаку, искрата помеѓу Вага и Водолија: шансите се многу добри!

2 Бик

И Биковите ќе добијат многу пријатели следната година, но сепак ќе се воздржат малку. Покрај тоа, може да има некои тензии во февруари, јуни, крајот на септември и почетокот на октомври. Треба да избегнете недоразбирања и веднаш да разговарате отворено. Март и април ќе бидат прекрасни за заљубените бикови. Тие месеци ќе бидат исполнети со романса. Сепак, можеби ќе бидете разочарани во мај, но ако се концентрирате на тоа да останете отворени и да не ве пуштат, ве чекаат дополнително интензивно дружење и познанства. Особено ќе биде огнено со една личност родена во рак.

3 Близнаци

Хороскопот близнак за 2021 година е претежно исполнет со нови средби и со многу време да го поминете со пријателите. Сепак, секојдневниот стрес може да се јавува почесто и да ви застане на патот. Затоа, пазете се од недоразбирања, особено на почетокот на февруари, јули и октомври. Тие може да се должат на слаба комуникација. Иако вашиот љубовен живот ќе биде добар на почетокот на годината, подоцна може да се комплицира. Соло близнаците ќе останат соло уште некое време. После таа фаза, шансите за романтична врска се големи. Близнаците тогаш ќе се чувствуваат толку добро што ќе размислат за брак. На крајот од годината, близнаците ќе имаат многу побарувања од своите партнери, па затоа е можна помала напнатост. Клучниот збор е комуникација. Инаку: лице родено во знак Риби може да има сериозна љубовна врска.

4 Стрелец

Храброста и љубопитноста ќе бидат сигурни дека следната година стрелецот ќе се приближи дури и со луѓе со кои инаку не би се осмелил да им се доближи. За соло стрелците, годината ќе започне со страствен познаник. Зафатените стрелци ќе поминат многу време со својот партнер на почетокот на годината и ќе уживаат во интимност за двајца. Сепак, 2021 година може да биде и година на несогласување со партнерот за стрелците. Луѓето родени во знакот на Стрелец понекогаш имаат чувство дека не можат да кажат нешто без да повредат некого веднаш. Затоа, тие ќе мораат во разговор да објаснат што навистина сакаат да кажат. Ако сте соло и сретнете личност родена во знак на близнаци, тоа може сериозно да искри меѓу вас.

5 Водолија

Може да се појават тензии во семејството Водолија, особено во февруари, јуни, ноември и декември. Различни недоразбирања тогаш ќе ја нарушат врската на Водолија. Од друга страна, во другите месеци овој знак може да смета на силно пријателство и поддршка. Романтични врски се исто така многу веројатни. Соло Водолија може да очекува одлични излети и нови познанства. Оние кои се во врска ќе откријат радост и среќа. На крајот, Водолијата секогаш ќе ги најде вистинските зборови за секого.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement