Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

За нив, паричникот е секогаш празен: Пет знаци што трошат пари како да нема утре

Според астрологијата, одредени знаци на Зодијакот не можат да одолеат да ги трошат своите пари веднаш штом ги заработат. Стрелецот го живее животот во потполност, па сака да троши пари за нови работи, Вагите често купуваат на кредит…

Само затоа што сте лоши со пари, не значи дека треба да престанете да уживате во работите што ги сакате. Сè што треба да направите е да управувате со финансиите и да не трошите на работи што не ви се потребни. Наместо тоа, обидете се да задржите пари.

Овие пет хороскопски знаци имаат навика да трошат пари веднаш штом ги заработат:

  1. Стрелец

Стрелците се слободоумни личности кои сакаат да истражуваат и да доживуваат нови искуства. Тие веруваат во тоа „живеј го животот до крај“, дури и ако тоа значи дека ќе останат без пари до крајот на секој месец.

  1. Вага

Вагите можат да бидат мрзливи кога станува збор за финансискиот менаџмент. Тие имаат тенденција да трошат премногу за еден месец, а поголемиот дел од времето купуваат работи на кредит. И до крајот на месецот, тие честопати остануваат без пари за да го отплатат заемот.

  1. Близнаци

Близнаците се социјални пеперутки кои сакаат да се забавуваат и да трошат пари на непотребни работи што навистина не им се потребни. Тие се реализираат само по трошењето и разгледувањето на состојбата во банката.

  1. Овен

Овните се дарежливи и никогаш не кажуваат ‘не’ ако некому му треба финансиска помош. Но, таа мека и дарежлива природа понекогаш ги чини премногу и на крајот тие секогаш влегуваат во лоша финансиска состојба, најмногу на штета на другите луѓе.

  1. Водолија

Тие ја сакаат технологијата. Тие се обидуваат да бидат одговорни со пари, но штом ќе видат нешто ново на пазарот што ги привлекува, не можат да одолеат да не го купат тоа. Затоа тие можат да бидат во спротивност со парите.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...