Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Затемнувањето на Сонцето носи моќна енергија, а еве кои 10 мантри треба да се изговорат за среќа на 10 јуни!

Затемнувањето на Сонцето кое не очекува на10 јуни претставува нов почеток, пресвртна точка што нè мотивира да свртиме уште еден лист во животот и да започнеме ново и поубаво патување.

Периодот на затемнување е чистење на енергијата – моментот кога ослободуваме од животот сè што е негативно и што повеќе не ни служи, и оставаме слободен простор за сите оние прекрасни работи што ни доаѓаат.

Затемнувањето ќе се случи во знакот на Близнаци, а советот е да не присилувате ништо за време на бранот на оваа енергија, туку да ја слушате својата интуиција и да се препуштите на море од промени.

Медитирајте, одете во природа, поврзете се со своето битие, а еве кои мантри треба да ги кажете за време на затемнувањето и да привлечете мир и среќа:

„Секој ден се обидувам да се сакам себеси. Секоја несигурност ме напушта. Опкружен сум со светлина и сега ја чистам својата енергија. Се чувствувам лесно, безбедно и слободно.“

„Јас се развивам со овој специјален настан. Сè се случува за мое највисоко добро, иако сè уште можеби не разбирам сè. Јас напредувам сè повеќе, се чувствувам полесно, се обидувам да направам добро и да ги оставам своите грижи на Универзумот. Ослободен сум од негативностите – слободен и излекуван.“

„Енергијата што ме опкружува е заштитена и исчистена од секаква негативност.“

„Јас ја вдишувам светлината и издишувам таму. Само светла иднина ме очекува.“

„Секоја напнатост го напушта моето тело, во мене владее хармонија.“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement