Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Заспал и не се разбудил: Откриено како ПОЧИНА познатиот АКТЕР…

Актерскиот свет тагува за легендата на светската кинематографија.

Според Deadline, на 67-годишна возраст почина познатиот актер Реј Лиота.

Лиота, кој беше најпознат по неговата главна улога во криминалистичката класика на Мартин Скорсезе од 1990 година, „Добрите момци“.

Според медиумите, тој починал во сон во Доминиканската Република, каде што снимал.

Актерот ја остави ќерката Карсен.

Пред неговата смрт, тој беше верен и требаше да се ожени со Џеси Нитоло. Лиота беше во Доминиканската Република на снимање на проектот наречен Опасни води.

Индипендент контактираше со претставник на Лиота за потврда.

Неговата филмска кариера траеше четири децении. Покрај неговата славна глума во „Добрите момци“, Лиота глумеше и во познатите изведби во филмовите „Нешто диво“ и „Поле на соништата“.

Во последниве години, тој доживеа оживување на популарноста, појавувајќи се во проекти како што се приквелот на Сопранови „The Manny Saints of Newark“, за кој одигра две улоги и филмот на Ноа Баумбах „The Marriage Story“.

Роден во Њу Џерси на 18 декември 1954 година, Лиота беше посвоен на шест месеци, откако беше оставен во сиропиталиште. Тој пораснал во Њу Џерси пред да се пресели во Њујорк, за на крајот да се пресели во Лос Анџелес за да продолжи со актерска кариера. Првата филмска улога на Лиота дојде во филмот „Осамената дама“ од 1983 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement