Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Запознајте ја идната г-ѓа Безос: Таа е фанатик за здрав живот и има своја статуа во природна големина…

Американскиот милијардер Џеф Безос ја запроси својата сакана, новинарката Лорен Санчез, на патување по Медитеранот со неговата сестра и девер.Американската новинарка Лорен Санчез не може да го тргне погледот од вереничкиот прстен кој во последно време блеска на прстот од левата рака.Тој за прв пат ја претстави на светската јавност во Кан, најелитната и најгламурозна дестинација на Азурниот брег, кој моментално е сцена на познатиот филмски фестивал, и Лорен Санчез и Џеф Безос, американскиот милијардер и шеф на Амазон, впловиле во тамошното пристаниште со нивната суперјахта Koru.Меѓу другото, јахтата е украсена со дрвена скулптура на Лорен Санчез во природна големина. Тоа е само еден од многуте докази колку Џеф Безос се грижи за својата сакана, од која е целосно маѓепсан.

Свршувачката ја прославија на вечера со неговата сестра Кристина и шурата Стив Пур во ресторанот La Petite Maison во Кан.Тие, се разбира, можеа да јадат што сакаат во салонот на нивната суперјахта, но еден ваков важен чин како треба соодветно да се прослави. И да му се покаже на светот 20-каратниот дијамант кој е најголемата и најскапата декорација на прстот на Лорен. За време на викендот, љубовниците беа и на канската премиера на филмот „Убијци на цветната месечина“ во Шато де ла Кроа де Гарди, каде беа специјални гости на нивниот пријател Тим Кук, извршниот директор на Apple, и на Медитеранската турнеја која ја започнаа пред една недела.

Затоа што, меѓу другото, им треба време барем да ја запознаат нивната нова играчка, луксузна супередрилица долга 127 метри и висока 78 метри.Џеф Безос го нарачал огромниот луксузен брод пред три години, а за неговата изградба платил половина милијарда долари.Тешко е дури и да се изброи што имаат на располагање Џеф Безос и Лорен Санчез, како и фактот дека нивната суперјахта има помала помошна јахта со хелиодром и уште пет глисери, за да можат да бидат поподвижни кога сакаат да стигнат на брегот.Како и да е, тој е произведен во тајност во Холандија под кодното име Project Y721, а сопственикот го нарекол Koru, што е маорскиот збор за папрат – античка храна богата со железо што луѓето ја собирале уште од античко време. Нејзиниот спирален мотив е вообичаен во традиционалните тетоважи и се смета за симбол на среќа.

Првото заедничко пловењe беше на 6 април во Ротердам, е последното во низата изненадувања и подароци што Безос и ги направи на својата сакана, со која е во врска пет години. Поради врската со Лорен Санчес, во април 2019 година се разведе од сопругата Мекензи Скот со која има четири деца, а нивниот развод беше наречен развод на векот, со оглед на огромното богатство што мораа да го поделат. Исто така, поради Безос, Лорен го напуштила сопругот Патрик Вајтсел по тринаесет години брак.

Џеф Безос, тврдат сите, целосно се преродил и станал нов човек, барем во приватниот живот, а заедно со Лорен Санчез во зрелите години ги надополнува задоволствата што ги пропуштил во младоста. Тие патуваат заедно, се појавуваат на црвените килими и друштвени настани, посетуваат забавни паркови и уживаат во нови искуства како тинејџери.

Додека беше во брак со сопругата, писателката и филантроп Мекензи Скот, неговото однесување во јавноста беше незамисливо, а со Лорен Санчез, Безос живее многу поздраво, спие добро, внимава што јаде и многу вежба,а сето тоа целосно го промени неговиот говор на телото и јавните настапи. Двојката за прв пат беше видена во јавност на тенискиот турнир во Вимблдон, каде заедно во свечената ложа го гледаа машкото финале, при што разменија нежности, а оттогаш се добредојдени гости на различни модерни светски дестинации и социјални настани. Дали на крајот ќе се венчаат останува да видиме, а одењето кај матичар очигледно не е услов за добро да се забавуваат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement