Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Жените откриваат – Како мириса совршен маж?

Ниту едно чувство не е толку моќно и евокативно како мирисот…

Мирисот на око може да предизвика спомени од минатото, да ве потсети на вашата прва љубов, прв состанок, романтични средби или кој било важен ден или личност што ви била важна. Мирисите можат да нè потсетат на нашата семејна куќа од детството, одморите поминати на море, да стоиме во ред за да купиме билети за концерт на вашиот омилен бенд или што било друго.

Слободно можеме да кажеме дека тие не само што се идеален последен детал за комбинацијата на облека, но исто така носат со себе и големо емоционално значење, оставајќи трага што е тешко да се избрише. Бидејќи првиот впечаток е најважен, мирисот што се обвива околу нас игра многу важна улога во целата приказна, претворајќи нè во личност што некој со задоволство ќе ја запомни или што ќе испари штом помине.

Од сите овие причини, изборот на вистинска колонска вода или парфем игра многу важна улога во вашиот живот. Со цел да се испуштат тие реални, мирисни сигнали, клучно е да се избере вистинскиот мирис. Со цел да ви помогнеме полесно да откриете кој мирис е совршен за вас, избравме дури педесет машки парфеми кои ќе ви помогнат да оставите трага во вашиот секојдневен живот или за време на овие важни настани, во кои мора да ја претставите најдобрата верзија на себе си.

Мора да нагласиме дека нашата листа ја составија дами, за кои е научно докажано дека имаат подобро чувство за мирис од мажите и дефинитивно можат да ни кажат како треба да мириса совршен маж. Седнете и разгледајте ја нашата галерија!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement