Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ЖЕНИТЕ И ЗАВИДУВАА, А МАЖИТЕ ЈА ОБОЖАВАА: Линда Еванс од култната серија ДИНАСТИЈА уништена од депресија и дрога, погледнете како изгледа…

Американската актерка Линда Еванс (79), која во осумдесетите ја играше Кристал Карингтон во сапуницата „Династија“, има кариера која трае повеќе од 60 години.,

Многу генерации ја следеа популарната и со нетрпение ја очекуваа секоја нова епизода. На една од најубавите жени и актерки во тоа време, серијата „Династија“ и донесе неверојатна популарност и бројни награди.

Линда стана поп икона во осумдесетите заедно со актерката Џоан Колин, а и денес многумина се сеќаваат на нејзината софистицирана убавина и добрина на верната Кристл.

Актерката го освои светот со своите неверојатни сини очи, а сите беа воодушевени од тоа како актерката прекрасно старее, но сето тоа се промени во 2017 година кога се појави видео од нејзиното апсење.

Линда, која со години има проблеми со зависноста од лекови против болки, беше уапсена во 2014 година поради пребрзо возење под дејство на опијати, кога на задното седиште од нејзиниот џип беше пронајдено купче таблети и е под видливо влијание на некои супстанци. но беше вешто скриен во следните три години.

Актерката со години страда од неописливи болки во грбот, кои биле толку големи што на моменти помислувала да си го одземе животот. Ова ја принудило да користи прекумерни медицински помагала. Покрај тие физички болки, со години трпела и депресија, а подоцна поради терапија и агресивно лекување на проблемите со грбот се соочила со опаѓање на косата, поради што морала да носи перика.

Инаку, Линда претрпе удари и на емотивен план – зад неа се два разводи. Нејзиниот прв сопруг Џон Дерек ја оставил поради 30 години помладата љубовница, а таа се развела и од вториот сопруг Стен Херман. Таа имаше и турбулентна едногодишна врска со музичарот Јани, кој ја поттикна да оди на естетска операција.

Таа денес вели дека единствената лекција што ја научила во животот е да се прифатите себеси такви какви што сте.- Мислев дека грижата за себе е одење во бањата или купување нешто за да се чувствувате подобро. Ми требаше долго време да сфатам дека тоа доаѓа одвнатре. Животот ме научи дека морам да се сакам себеси, млади и стари, слаби и дебели – изјави Еванс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement