Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Есента носи неопислива среќа за овие хороскопски знаци: Сè ќе им оди добро!

Есента пристигна денес, и ние зачекоривме во сезоната кога лисјата паѓаат, мрачни облаци лебдат над небото, а звукот на долг дожд нè заспива.

Деновите се пократки, ноќите и утрата се посвежи, расположението е расипано, но со некои хороскопски знаци, среќата сепак се насмевнува.

Вага

Тоа е хороскопски знак кој не сака крајности, па затоа есента им е омилено време од годината. Бидејќи Вагите сакаат да бидат активни наутро, есенските утра им се резервирани да останат во природа каде што џогираат.

Во сончевите есенски денови, тие исто така сакаат да одат на планина, каде што ќе можат да ги одморат очите во прекрасен поглед.

Вагите се грижат за исхраната, па есента е време да се радуваме на сезонски зеленчук и овошје. Тие секогаш се негувани, и едвај чекаат да купат нова јакна или кардиган што ќе ги подигне прошетките за време на падот на уште подобро ниво.

Бик

Бикот ужива во есенските бои на земјените тонови затоа што е многу поврзан со енергијата на земјата. Шушкањето на лисјата за него е вистинска поезија што може да ја набљудува со часови и часови.

Бикот претпочита навлегување во домашната варијанта. Тие особено сакаат есенскиот дожд кој прочистува од негативна енергија. Ужива во вкусот и мирисот на печени костени.

Есента за биковите има посебна мотивирачка енергија за работен успех.

Рак

Ракот е нежен и малку затворен сам по себе, па затоа есента е идеална за него. Тогаш тој може да си дозволи прекрасна прошетка во шумата и да се занесе во мислите збогатени со шарени лисја.

Семејниот Рак ужива во семејните активности и припрема печурки за време на есента. Супа од тиква е неговото омилено есенско задоволство.

Многу ракови ги украсуваат своите домови и градини за време на есента. Енергијата на есента особено ги релаксира Раковите и носи мир.

Стрелец

Стрелецот се радува на есен, бидејќи ова е период на жетва, односно време кога ги собираме плодовите од нивниот труд. Есента е исто така идеално време за активен Стрелец кој сака да живее во авантуристички дух, повеќето со нетрпение очекуваат есенски патувања до непознатото, уживајќи во шарените промени.

Во овој период од годината, тие зрачат со позитивна енергија, особено кога сончевите зраци го галат, давајќи му нова надеж и давајќи упатства за нови деловни победи.

Стрелецот со нетрпение очекува да се дружи со пријателите, топли пијалаци и пријатни разговори.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Речиси секогаш им завидуваме на сопственичките на кадрава коса, бидејќи овој тип на фризура изгледа идеална за секоја пригода, енергична и со помдладувачки ефект....

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...