Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Емпатијата е нивното второ име! Тие се грижат за сите, плачат и се радуваат со нас

Емпатичните луѓе ги чувствуваат емоциите на другите поинтензивно, па затоа многу се грижат кога треба и кога не треба. Водата е елемент поврзан со чувствата во астрологијата, па затоа водените знаци се оние кои најмногу ги апсорбираат емоциите.

Риба
Рибите не можат да престанат да се грижат за другите, дури и кога не им се блиски. Тие секогаш кажуваат како се чувствува една личност, што ги класифицира како пријатели кои се секогаш таму. За жал, ова понекогаш може да биде премногу исцрпувачко. Рибите мора да работат напорно за да не им помагаат на другите и да разберат дека проблемот на секоја друга личност не е нивен.

Рак
Ракот е еден од најчувствителните знаци на зодијакот, па не е ни чудо што ги апсорбира туѓите емоции. Тие се исклучително емотивни, а нивната тенденција да чувствува сè значи дека секогаш знаат како да се однесува кон емоциите на другите. Најмногу се грижат за блиски луѓе и за оние што не ги познава добро, па мора да постави ограничување.

Скорпија

Верувале или не, таа многу се грижи, затоа ги има тие детективски способности, да открие што недостасува. Таа е емпатична и добро упатена не само во сопствените чувства, туку и во чувствата на другите. Скорпиите честопати се презаситени од нивната комплицирана природа, поради што сакаат повеќе интимно дружење и помали дружења. Таа е интензивна, но треба прво да научи да се грижи за себе и да не презема повеќе одговорности и да не им помага на другите кога не е во можност. Таа треба да ги стави своите потреби на прво место.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...