Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ЕКСПЛОЗИВЕН ОРГАЗАМ! Оваа поза е се што треба да направите хаос во кревет вечерва!

Девојчето кое излезе на состанок со непознато момче не очекуваше каков ќе биде остатокот од вечерта за време на состанокот. Имено, срамежливиот дечко се претвори во сексуално чудовиште, и таа никогаш нема да го заборави новото искуство што го доживеа со него, па реши да го сподели ова со другите.

Позата „Змеј“ е токму она што ви треба за да се опуштите и да уживате во потполност.

Како се изведува:

Легнете на стомак со кренати раце над главата. Со перница или две поставени под срамните коски, малку раширете ги нозете. Нека вашиот партнер го истегне своето тело над вашето и влезе во вас, имитирајќи ја позицијата во која се наоѓате. Наместо брзо да туркате одзади, оваа поза бара кружни движења.

Зошто ќе ви се допадне оваа поза:

Кружната стимулација полека целосно ќе ве наелектризира, носејќи суптилен, но моќен оргазам. Нема многу движење во оваа позиција, па затоа е одлично ако вашиот партнер е склон кон брзи оргазми, или ако сакате само да уживате во чувството на телото на вашиот партнер.

Совет:

И покрај тоа што не сте на врвот, сепак можете да бидете главниот играч на оваа позиција. Ако ги порамните колковите, вашите тела ќе се движат како и едно . Забрзајте или забавете заедно за да одржите моментум, пишува британскиот портал Космополитен.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...