Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Експертите советуваат: Зборувајте за бившите на првиот состанок

Дали е ова навистина добар совет?

Првите состаноци се непријатни во 99 проценти од случаите.

Без разлика дали станува збор за состанок на слепо организиран од вашите пријатели, состанок преку апликација или некој со кого разменивте број во одреден момент, факт е дека сигурно сте нервозни кога одите на вашиот прв состанок, но и двајцата сте возбудени и се надевате, нели? не

И, иако има многу експерти кои ни нудат секаков вид совети – од прашањата што треба да ги поставите, до знаците што ви кажуваат да трчате што подалеку, некои професионалци сега ве советуваат да разговарате за нешто што им предизвикува на многу луѓе чувство на непријатност.

Дали е добра идеја да зборувате за бившите на првиот состанок? Па, изгледа дека е. Според многу експерти, ако лицето со кое се среќавате започне да ви кажува за нивните претходни врски, не мора да барате излез во случај на опасност.

Ако станува збор за значајни врски, совршено е јасно зошто некој би сакал да ги сподели со вас, а искуствата за кои ќе слушнете ќе ви помогнат подобро да ја запознаете таа личност.

Ако лицето со кое се дружите е љубоморно на првото спомнување на вашето поранешно момче, знајте дека работите не можат да бидат во ред. Поточно, тоа е алармен сигнал.

Дали ќе ја испробате оваа тактика?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Route 66

Автомобилската индустрија можеби ја изгуби фантазијата за дизајнот во последните неколку години, но италијанските креативци сè уште се држат. Една од таквите дизајнерски куќи...

Advertisement