Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Едноставно, ефективно и смело: Кејт Мос хипнотизираше во Париз со мал црн фустан и постави нов предизвик за деталите…

Модната недела во Париз е вистински спектакл со оглед на тоа што  Yves Saint Laurent одржа ревија под ведро небо пред Ајфеловата кула.Градот на модата приреди прекрасен спектакл под диригентство на познатиот бренд  Yves Saint Laurent .Тие ја претставија својата нова колекција, а на нивниот спектакл присуствуваа бројни ѕвезди, меѓу кои и познатата Кејт Мос.Познатата манекенка избра црн фустан,а позната е по негувањето на класичен стил и многу често носи парчиња кои се токму такви. Кејт буквално блесна во краток плисиран фустан со долги ракави, а избра модел со потпис на брендот на чие шоу дојде.

Што и да облече, никогаш не може да биде досадно, па нејзиниот моден избор го усогласи со елегантни сандали, додека во еден момент беше облечена во прекрасна бунда. Интересен детал е и тоа што манекенката решила да облече фустан без градник, па во еден момент јасно и се гледале брадавиците.

Залижаната пунџа и црвен кармин во комбинација со впечатлив накит само додадоа на ова уникатно издание во кое сите гледаа, а таа уште еднаш покажа зошто засекогаш ќе остане вистинска стилска икона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement