Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Едноставност која плени: Каја Гебер

Ќерката на супермоделот Синди Крафорд, Каја Гербер тргна по стапките на својата мајка и стана една од најпознатите модели на денешницата, но не привлекува внимание само со нејзините стајлинзи на модните писти.

Нејзиниот урбан, но опуштен, класичен, но младешки уличен стил е секогаш многу шик: преголеми блејзери со тенки ленти изгледаат многу кул на едноставни маици и фармерки или велосипедски хеланки.

Структурираните јакни изгледаат беспрекорно на кратки фустани, а во лето најчесто можеме да ја видиме во едноставни свилени фустани или здолништа со кроп топ. Иако е заштитно лице на бројни кампањи, таа приватно претпочита пристојна шминка која ги нагласува нејзините проникливи очи, а кога станува збор за накитот, во вистинскиот калифорниски дух, таа обично носи тенки златни ѓердани и прстени со натписи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement