Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Една одлука ја направила принцеза: откриено е како навистина се запознале Кејт и Вилијам – овие детали не ги знаевме!

Приказната за средбата на најекспонираната кралска двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, која јавноста ја слушаше во последните десет години, се чини дека е малку искривена.

Биографијата на саканата војвотка открива нови детали за љубовната приказна oд бајките од кралскиот двор. На прв поглед, нивната приказна изгледа како бајка.

Официјалната верзија е дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се запознале додека студирале на престижниот универзитет Сент Ендрус.

По дипломирањето, тие се забавуваа уште неколку години, а потоа во 2010 година, принцот Вилијам гордо ја претстави својата свршеница Кејт Мидлтон пред целиот свет. Една година подоцна, тие одржаа една од најгламурозните свадби, а набрзо после тоа, тие станаа среќни родители на малиот принц Џорџ, па принцезата Шарлот, додека во моментов го очекуваат своето трето дете. Но, не е сè како што тоа и го претставија на јавноста, открива новата книга на Кети Никол, која ќе открие преку интересна биографија наречена Кејт: Иднината кралица и како таа всушност ја запознала својата омилена кралска двојка.

Додека собираше информации за убавата војвотка, авторот на книгата разговараше со многу нејзини блиски пријатели од нејзината младост кои и рекоа дека Кејт и Вилијам се запознале пред да дојдат на колеџ.

  • „Таа не се сретна со него на универзитетот Сент Ендрус. Го познаваше и многу пред да дојде на колеџ, преку пријател кој беше многу близок со Вилијам и Хари“ – изјави една од нејзините познаници, Кејт Мидлтон. Оваа информација фрла целосно ново светло на расплетувањето на настаните што следуваа.

Познато е дека Кејт одлучи да се запише на Универзитетот во Единбург во 2001 година, и сè беше подготвено за нејзиното пристигнување таму. Но, во последен момент се предомислила и ги шокирала родителите и пријателите со запишувањето во Сент Ендрус, што, меѓу другото, го запишал принцот Вилијам и со кого подоцна започнала љубовна врска.

Дали љубовната приказна, која трае скоро 14 години, би изгледала вака денес доколку војвотката од Кембриџ замине на друг универзитет, никој не знае, но едно е сигурно – многу работи не би биле исти.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Или барем, не повторно. Мажите се во навистина тешка позиција, ако мислите малку подобро: општеството им наметна норми на кои тие строго мора да...

Fool Moon

Познатата сликарка Фрида Кало исто така напиша и стихови што ја допираат душата. Оваа песна најверојатно му ја напишала на својот сопруг Диего, а...

Fool Moon

Освен кога поинаку го бара некоја улога, Џорџ Клуни е познат по својата едноставна, кратка фризура и уредна брада. Во интервју за неделната утринска...

Fool Moon

Кога Џон Кенеди бил застрелан во Далас, крвта го распрснала розовиот комплет на неговата сопруга Џеки. Сепак, малку се знае за приказната зад овој...

Advertisement