Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Едвај го исфрлила од дома, му плаќа алиментации : Популарната пејачка нема мир и по разводот…

По осум години брак, љубовната приказна на славната пејачка заврши со развод, па дури потоа следеше нова драма.

Американската пејачка Кели Кларксон минатата година се разведе од Брендон Блексток по осум години брак, но никогаш не успева да ја заврши својата приказна со него.

Како што пишуваат американските медиуми, тој сепак дава се од себе за да ја врати Кели во судницата секогаш кога ќе му се укаже прилика.

Отпрвин, Блексток долго време одбиваше да го напушти ранчот на Кели во Монтана, а кога конечно го стори тоа – беше принуден да го стори тоа на суд. Имено, според порталот Us Weekly, судот издал наредба според која Брендон Блексток мора да го напушти поранешниот заеднички дом до 1 јуни 2022 година, против кој поранешниот музички менаџер планирал да се бори, но се откажал.Се зборува дека причината за неговото одбивање да го напушти животот на Кели или дури и недвижноста е тоа што не е задоволен од парите што ги добива од пејачката по разводот. За време на спогодбата за развод, Кели се согласила да му плаќа на поранешниот сопруг 115.000 долари месечно како алиментација до јануари 2024 година, а дополнително му плаќа уште 45.601 долар алиментација за нивните синови Ривер и Ремингтон – иако таа е старател на децата!

Кели Кларксон, инаку, со години сака да го продаде својот ранч од 17.750.000 долари во Монтана, а кога ќе го стори тоа, нејзиниот поранешен сопруг ќе добие 908.800 долари. Имено, тој при разводот тврдел дека 5,12% од имотот му припаѓа, поради што ќе има корист од продажбата на ранчот.

Иако добивањето на парите на Кели му оди одлично, сепак неговата работа не му оди добро. Негов последен клиент беше кантри музичарот Блејк Шелтон, сопругот на Гвен Стефани, но минатата година ја прекина соработката со него бидејќи за време на разводот застана на страната на својата пријателка Кели.

За време на случајот за развод, Блексток изјави дека се повлекува од музичката индустрија и станува ранчер, но сè уште не е јасно како планира да го направи тоа, бидејќи Кларксон ќе го продаде ранчот во Монтана.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement