Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Д Викенд и Аријана Гранде го објавија ремиксот на песната „Save Your Tears“

Новата соработка на Д Викенд со Аријана Гранде е токму она што и е потребно на индустријата за поп музика во последно време!

Поточно, во омилената песна и ултимативниот ремикс на Д Викенд, „Save Your Tears“, Аријана Гранде покрива најголем дел од песната со својот глас, кој совршено одговара на кадифениот глас на Викенд.

Песната собра скоро 300 милиони прегледи на Јутјуб, а славниот Билборд ја прогласи за најдобра на последниот албум на пејачката.

Спотот го режираше Џек Браун, Блинкинк е задолжен за производство, а хит-песната беше претставена како надреален анимиран филм.

Уживајте!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement