Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ДРАМАТИЧЕН КРАЈ НА ГОДИНАТА: Еве што ни носат претстојните двe затемнувања на месецот

До крајот на оваа година нè очекуваат предизвикувачки и драматични моменти, кои ќе кулминираат со затемнувањето на Месечината во ноември и декември.

Во транзитот 2020, нема ништо лесно, но тие содржат и снажна сила. Активно ја потврдувате улогата што сакате да ја играте во обликувањето на светот што доаѓа, тестовите со кои ќе се соочите ќе ви помогнат да развиете нови нивоа на внатрешна сила, како и нови вештини што ќе ги споделите со другите.

Во срцето на промените се циклусите на Јупитер, Сатурн и Плутон. Годината започна со обединување на Сатурн и Плутон во Јарец, и завршува со спојот на Сатурн и Јупитер во Водолија, додека Јупитер се обединува со Плутон три пати помеѓу овие настани.

Влијанието на Плутон врз Јупитер и Сатурн ќе донесе проблеми со социјалните структури на кои им треба иновативна реформа, особено вклучувањето на глобалната економија. Социјалните немири, како и виталните промени се на дневен ред, а нивниот интензитет се зголеми откако Марс беше стациониран ретроградно во Овен на 9 септември.

Ретроградниот пожар на Марс со бавно запалување ќе биде доминантна тема во последниот квартал од годината бидејќи ретроградниот Марс ќе формира силни квадратни аспекти со Сатурн, Плутон и Јупитер во Јарец пред да биде стациониран директно на 13-ти ноември

Иако ретроградните периоди на Марс може да бидат поврзани со фрустрирачки блокади на мотивацијата, внатрешниот фокус на Марс создава и потенцијал за помирување со вашите најдлабоки внатрешни желби.

Годината 2020 година ќе заврши со драматични заклучоци со затемнување на Месечината во Близнаци на 30 ноември, проследено со затемнување на Сонцето во Стрелец на 14 декември, што ќе остави простор за долгоочекуваната врска на Јупитер и Сатурн.

Бидејќи спојот на Јупитер и Сатурн на 21 декември, исто така, формира аспект на прочистување на квадрат со Уран во Бик, тоа ќе ја олесни тензијата што се градеше во текот на годината помеѓу смртта на старите форми и раѓањето на нови аспирации.

Време е да се запрашате што треба да испуштите или да отфрлите за да оставите простор за она што навистина е важно, бидејќи се појавуваат непредвидени потенцијали и предизвици кога колективно влегуваме во ера во која Јупитер и Сатурн се обединуваат во воздушните знаци на крајот на годината.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Многу одмана, млекото со зачини и билки се користеле во Индија како здрав пијалок. Во Ајурверди, таквото млеко е познато како Сидха Дугдам. Сидха...

Fine Living

Познатиот бренд на ирско виски, Bushmills, повторно ни дава дел од својата магија – овој пат, во форма на ново издание на серијата Rare...

Fool Moon

Џесика Адамс јавно предупреди дека на планетата и се заканува пандемија, но не предизвика никаков јавен интерес. Таа исто така го даде точниот датум...

Cotton Club

Како дел од модната недела во Милано, BOSS ја претстави својата колекција пролет/лето 2021, преку видео стриминг во живо на социјалната мрежа ТикТок… Модната...