Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

„Драги пријатели, ова е рак за кој има многу позитивна прогноза“: Џејн Фонда објави дека боледува од тешка болест, но не губи надеж…

Холивудската ѕвезда Џејн Фонда објави дека боледува од тешка болест.Познатата Џејн Фонда на својот Инстаграм профил објави дека и е дијагностициран Нон-Хочкинов лимфом и почнала со хемотерапија.Џејн истакна дека е привилегирана бидејќи е позната и е благодарна што има здравствено осигурување.

  • Драги пријатели, морам да споделам нешто приватно со вас. Ми беше дијагностициран нон-Хочкин лимфом и почнав со хемотерапија. Ова е рак кој е многу излечив. 80 проценти од луѓето го преживуваат, па тоа ме прави среќна – напишала таа.

Фонда претходно имала рак на кожа и рак на дојка, но и покрај се, таа е вистински пример за тоа како треба да изгледа жената која се бори и вложува во себе. Актерката има 85 години и не губи надеж за закрепнување.

Патем, лимфомот е малигно заболување на лимфното ткиво, кое е составен дел на имунолошкиот систем на нашето тело. Може да биде Хочкинова и Не-Хочкинова болест, а се третира во зависност од стадиумот на болеста.

Џејн Фонда двапати освои Оскар, во 1971 година за улогата во Детектив Клут и во 1978 година за улогата во Враќањето на воинот. Познато е и дека правеше долги паузи на снимањето, па паузата од 15 години ја заврши со појавување во комедијата It’s all the-in-in-law од 2005 година, во која играше покрај Џенифер Лопез.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement