Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Добрите љубовници ги имаат овие 12 квалитети

Бидете во тој интимен момент со целото свое битие, бидете претпазливи за секој детал, бидејќи лесно може да се забележи кога партнерот размислува за нешто сосема друго за време на сексот, кога е присутен само со телото..

Она што ја намалува нашата сексуална вештина е недостаток на време, егоцентричност, недоразбирање на желбите и потребите на партнерот итн. На пример, еден човек го опиша своето искуство и она што го научи од тоа на следниов начин, што го приближи на чекор до дефиницијата за добар љубовник:

‘Не земајте повратни информации како критика. Секогаш кога мојата девојка ќе ме води и ќе каже што и одговара, да речеме дека забрзувам, забавувам, сум понежен или погруб, мислев дека тоа всушност значи дека не правам нешто добро. Сега разбрав дека таа не ме поправи, туку ме насочи да направам што и е убаво. ‘

Исто така, бидете во тој интимен момент со сето свое битие, бидете претпазливи за секој детал. Имено, многу е лесно да се забележи кога партнерот мисли на нешто сосема друго за време на сексот, кога е присутен само со телото.

Техниката, карактерот и хемијата помеѓу две лица се важни фактори за квалитетно водење љубов. Но, интимноста што го прави сексот фантастичен е многу повеќе од тоа. Расте и се размножува со добро, споделено искуство, искрен разговор и работа на себе.

Ова се карактеристиките на добриот љубовник:


Тие се подготвени да научат.
Тие се разиграни и страствени.
Со нив, партнерот се чувствува секси.
Тие се самоуверени.
Тие не се плашат да бидат ранливи.
Тие се авантуристи и подготвени да експериментираат во кревет.
Тие зборуваат отворено за нивните потреби.
Тие внимателно ги слушаат желбите на нивниот партнер.
Тие не брзаат додека водат љубов.
Тие уживаат да даваат задоволство исто колку и да примат.
Тие даваат поддршка и не осудуваат.
Тие се целосно присутни во интимните моменти.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Ако сакате наут, работата е решена: ќе обожавате хумус, особено затоа што разбирате зошто е прогласено за најдобар намаз во светот. Како прво, тоа...

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...