Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дневен хороскоп за 4-ти март: Многу од знаците ќе добијат бизнис понуди

ОВЕН

Се чувствувате несигурни на работа. Самодовербата опаѓа и имате впечаток дека не сте успешни. Емоциите работеа за вас и влегувате во нова врска. Врската е од таен тип, но не ви пречи. Внимавајте на вашата диета. Стомакот е чувствителен.

БИК

Добивате нова деловна понуда. Понудената плата е мала, па тоа е и причината зошто ја одбивате понудата. Врската не напредува. Не сте отворени кон другата половина и сте директно одговорни за проблемите во врската. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Имате прилично одговорен однос кон деловните обврски. Супервизорот е задоволен од вашиот став кон работата и резултатите. Ситуацијата во бракот не е најдобра. Проблемите се присутни во областа на комуникацијата. Здравјето е солидно.

РАК

Добивате нова деловна понуда. Имате впечаток дека целосно ви одговара и подготвени сте да го прифатите. Односот со партнерот не е задоволителен. Потребна ви е пријатна и интензивна врска, а вашиот партнер изгледа ладен. Ограничете го внесот на храна.

ЛАВ

Комуникацијата не е лесна за вас. Деловните преговори не одат во посакуваната насока и на крајот завршуваат со неуспех. И покрај тоа што сте зафатени, уживате да флертувате и да ве сака некој. Можен е пад на расположението.

ДЕВИЦА

На работа ве очекуваат проблеми кои нема да можете да ги решите. Пред вас е финансиска добивка. Премногу сте фокусирани на работата, така што вашиот сопружник се чувствува запуштено. Здравјето не е најдобро. Ве чека пад на притисокот.

ВАГА

Вие искусувате деловни обврски како начин да ја изразите сопствената креативност и да уживате во неа. Има флерт на работа. Се обидувате да се убедите дека тој е безопасен, и покрај фактот дека вашите емоции работеле. Здравјето е добро.

ШКОРПИЈА

Во тек е период на деловна експанзија. Добивате нови работни обврски кои не се проблем за вас. Уживате во тајна врска. Емоциите и страста работеа за вас. Во случај да сте биле болни, ова е одличен период за закрепнување.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од развојот на соработката со соработници од странство. Вие сте доста амбициозни, но и прилагодливи. Вие не сте целосно задоволни од вашата врска со сопругата. Имате впечаток дека другата страна не ве разбира. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ

Вие сте целосно посветени на вашите работни обврски, но имате впечаток дека не сте успешни. Врската со брачниот другар не е најдобра. Доживеавте заситеност и дистанцирање. Физички сте добро, но психолошки сте во опаѓање.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со колегите не е најдобра, па затоа не успевате да постигнете заеднички договор за обврските. Се сомневате во верноста на вашиот партнер, но не зборувате отворено за вашите сомнежи со него. Вие сте под стрес и ви треба одмор.

РИБА

Вие сте доста сугестивни, така што лесно можете да убедите потенцијален спонзор да даде пари за вашиот деловен проект. Емоциите работеа за вас. Љубовта е или тајна или платонска поради нечиј статус. Се чувствувате добро.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement