Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дневен хороскоп за 1 октомври: Хармонични врски во брак!

Скорпијата среќна, Лавот задоволен, Ракот уморен, Бикот депресивен

ОВЕН

Имате јасно дефинирани деловни цели. Вие сте свесни за тешкотиите и полека, еден по еден, ги решавате. Сакате да поминете што повеќе време со вашата партнерка, но поради нејзините семејни обврски, тоа не е можно. Здравјето е солидно.

БИК

Вашите деловни планови ги реализирате со темпото што го планиравте. Имате голема потреба за блискост со вашиот партнер. Вашите желби се и нејзини желби. Што се однесува до здравјето, притисокот е нестабилен, па затоа и вашето расположение варира.

БЛИЗНАЦИ

Исцрпувате идеи за решавање деловни проблеми. Вие сте заљубени, уживате во времето поминато со другата половина. Веќе подолго време сте физички неактивни и сега ги чувствувате последиците. Уморени сте, чувствувате недостаток на енергија.

РАК

Полни сте со позитивна енергија и со многу оптимизам започнувате да ги решавате насобраните деловни проблеми. Ако сте во брак, ви недостасува внимание од партнерот. Кога станува збор за здравјето, внимавајте на исхраната. Избегнувајте мрсна храна.

ЛАВ

Подготвени сте да се соочите со деловните предизвици. Вашата упорност, амбиција и сериозност носат конкретни резултати. Треба да бидете блиски со вашиот партнер, но тие се прилично нервозни. Здравјето е чувствително. Пазете се од настинка.

ДЕВИЦА

Анализирате повеќе деловни идеи и не сте сигурни за која да изберете. Сите тие имаат недостатоци, но и доблести. Вие не ги покажувате своите емоции на вашиот партнер. Тоа и пречи и отворено покажува дека е незадоволна од вашето однесување. Притисокот е нестабилен.

ВАГА

Преговорите за странски бизнис напредуваат добро. Ако сте во брак, многу сте задоволни од односот со партнерот. Отворено му покажувате колку ви значи. Можни се добро познати проблеми со алергија.

СКОРПИЈА

Не успевате на работа и затоа сте фрустрирани. Емотивно сте задоволни затоа што вашиот партнер ве разбира и ви дава поддршка. Здравјето не е најдобро. Се чувствувате слабо и чекате да помине самостојно.

СТРЕЛЕЦ

Во споредба со вашите колеги, вие сте многу поуспешни и затоа сте доста задоволни. Емотивно сте неисполнети. Потребна ви е врска, но не успевате да сретнете некој што би ве интересирал. Здравјето е добро.

ЈАРЕЦ

Незадоволни сте од финансиите и промените на деловните планови. Емотивно сте задоволни. Уживате во љубовта и страста. Кога станува збор за здравјето, сфаќате дека е крајно време да направите нешто за регулирање на крвниот притисок.

ВОДОЛИЈА

Поволен ден за приватни лица. Парите што ги чекавте некое време конечно лежат на сметката. Емотивно сте незадоволни, но и незаинтересирани да и се посветите на оваа сфера. Очите ви се уморни, затоа избирате работни места за кои не е потребна работа на компјутер.

РИБА

Неповолен ден за приватни лица. Добивате информација дека парите што ги чекате нема да пристигнат денес, за жал, тие ќе доцнат. Рибите во брак уживаат во блискоста и безбедноста што нивниот партнер ги обезбедува максимално. Се чувствувате одлично.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Рецептите за брзи колачиња се секогаш популарни, и овој е вистински хит! Можете да направите корпи за брзо чоколадо, со фил од намаз од...

Green Tea

Омлетот е едно од јадењата што може да се подготви на илјадници начини, секој има свој начин, некоја тајна состојка што го прави уште...

Fool Moon

Според количината на љубоморни испади, во споредба со другите знаци, Вагите се наоѓаат на средина. Дозата на љубомора кај Девиците е под просекот додека...

Cotton Club

Патики A + P LUNA ROSSA 21 се специјално дизајнирани за тимот на Луна Роса Прада Пирели. Сите со нетрпение го очекувавме следното поглавје...

Advertisement