Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

ДЕНЕС Е МАГИЧЕН ДЕН- Серијата 1-1-1 носи изобилство, просперитет и љубов во вашиот живот: Еве на што треба да обврнете внимание

Денеска е 11.1. а тоа значи магичен ден и преку 111. Содржи два значајни бројки според толкувањето на нумерологијата: 1 и 11. Бројот 1 претставува независност и мотивација. Исто така, означува нови почетоци и способност да се препуштите и да се движите напред кон успехот.

Бројот 11 е моќен и укажува на мисиите на вашата душа и животна цел. Заедно, бројките се двојно значајни, предизвикувајќи духовно будење и инспирација.

Тројниот носи силна атмосфера, а оние кои редовно ја гледаат оваа фигура веројатно ќе бидат инспиративни и силни лидери. Луѓето кои резонираат со оваа бројка се оптимисти. Тие се исто така толерантни, можат да донесат радост во животот на оние околу нив и често имаат многу енергија. Згора на тоа, луѓето родени на 11-ти секој месец веројатно ќе бидат лидери, а не следбеници.

Кога ќе го видите бројот 111, најверојатно ќе привлечете изобилство и просперитет во вашиот живот, а она за што постојано размислувате ќе се оствари: можете да ги претворите вашите мисли во реалност.

Сега е одлично време да ги одредите вашите вистински желби и да си поставите цели. Одлучете што точно сакате. Одржувајте оптимистички поглед на животот и обидете се да не ве обземат негативни луѓе или ситуации бидејќи тие привлекуваат исти ситуации и луѓе. Наместо тоа, фокусирајте се на привлекување изобилство. Верувајте во остварување на вашите цели и соништа.

Низата 111 значи дека вашата интуиција е многу силна и треба да го следите вашиот внатрешен глас. Интуицијата ќе ви помогне да стекнете увид и одговори кои ви се потребни во животот.

Серијата 111 отвора нови можности, без разлика дали станува збор за работа или љубов. Направете место за нив во вашиот живот. За некои луѓе, кога бројот 111 ќе почне да се појавува повеќе пати, тоа е знак за прекин на лоша врска или напуштање на работа што не ги задоволува. Серијата 111 е поврзана со духовно будење и наоѓање цел во животот – ѕирнете во себе. Можеби се приближувате до нова фаза во вашиот живот што ќе ви даде поголемо чувство на самопочит и самодоверба.

Серијата 111 носи позитивни работи, но и потсетува на важноста на благодарноста. Бидете благодарни за сè што имате во вашиот живот, било да е тоа семејство и пријатели, материјални работи, знаење или можности. Бидете благодарни за помошта што сте ја имале досега во животот. Ова ќе ви помогне да привлечете повеќе позитивни ситуации и луѓе во иднина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement