Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Денес е волшебен ден за љубов и среќа – Задолжително замислите желба: еве што ни носи енергијата од низата броеви 7-7

Денес е 7.7.2021 година – дознајте како енергијата од серијата 7-7 може да ви помогне да ги остварите вашите желби!

Денес е 7 јули, датумот на кој ја имаме магичната низа 7-7, а нумеролозите откриваат што значи тоа и каква енергија носи.

Седмицата е моќен број што ја симболизира мудрост, вистинско разбирање на универзалните енергии и внатрешната рамнотежа. Низата броеви 7-7 порачува дека треба да се снижи нивото на умот за да постигнеме подобра свесност и внатрешен мир.

Оваа низа наложува дека сте на вистинскиот пат и ве мотивира да ја постигнете својата повисока цел, односно да привлечете исполнување на она што го сакате. Кога ќе видите преку 7-7, симболично се верува дека тоа е знак на среќа, но и порака дека треба да ја слушаме нашата интуиција, да ѕирнеме во потсвеста и да слушаме што шепоти нашиот внатрешен глас.

И во љубовта, оваа низа бројки според нумеролозите е добар знак. Нагласува дека сте на вистинското место во моментов и дека вашето срце е таму каде што треба да биде. Директно ви испраќа порака да подарите љубов, а за возврат двојно ќе ви се врати. Датумот е особено позитивен за слободните срца кои бараат љубов, затоа не заборавајте да замислите романтична желба и да ја ширите енергијата на љубовта на секој чекор.

Во нумерологијата, овој број носи енергија на лична слобода. Исто така, отелотворува интроспекција, сензуалност и авантура. Да заклучиме, 7-7 покажува дека успехот е на повидок, без разлика дали е во кариера или врска, затоа продолжете да го правите она што сте го правеле и продолжете да имате благодарност за веќе добиените благослови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement