Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дали ја знаете разликата помеѓу страст и вистинска љубов?

Љубовта и страста лесно се мешаат, а оние што ја почувствувале на своја кожа знаат дека страста многу брзо гори.

Дали некогаш сте биле во врска со некого и сте одбиле да одите на вечера или во кино само затоа што не ви се допаѓало тоа што го носи вашиот партнер? Ако ви било срам да ве видат заедно и повеќе сакате да одите дома, тогаш нешто не работи.

Не е сè во сексот, туку и во комуникацијата

Дали сте забележале дека ве интересира само секс, но не и разговор? Дали повеќе сакате да го оставите вашиот партнер веднаш по сексот отколку да ја поминете ноќта со него / неа и да го поминете утрото заедно? Ако не сакате искрено да ја слушате таа личност и да зборувате за вистински чувства, тогаш тоа е само страст.

Љубов е кога размислувате за иднината, а не само каде утре ќе вечерате

Ако планирате одмор и ако во ниту еден момент не ви паднало на ум каде вашиот партнер би сакал да оди, тогаш можеби тоа не е „тоа“. Љубов е кога таа личност ја вклучувате во вашите планови. Без разлика дали станува збор само за излегување или за движење, неговото мислење е важно за вас.

Колку ви е важен изгледот?

Ако ви се допаѓа изгледот на таа личност дури и наутро кога ќе се разбуди ненаспана, тогаш тоа значи дека има нешто многу повеќе од само страст. Кога станува збор за страста, нечија убавина може да не фасцинира и тогаш може да се случи целосно да го игнорираме карактерот на таа личност.

Љубовта не тера да ги одржуваме работите „вистински“

Со страст нема да го покажете своето вистинско лице. Ќе ги скриете своите маани како нозе на змија и ќе ја убедите другата личност на секој начин дека сте совршени.

На почетокот на врската, секој се претставува во најдобро светло, но по некое време, има многу преправања и ние само сакаме да бидеме тоа што сме. Ако другата личност не прифати неколку недостатоци и се повлече веднаш штом се појави проблемот, тогаш тоа е причина за тревога.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement