Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дали сте расположени за вистински лов на богатство?

Дали сте уморни од тоа да престојувате дома и константно да ја слушате приказната колку е опасен вирусот корона?

Можеби добро ќе ви дојде една возбудлива авантура, на пример како лов на богатство во високите и остри планини. Таквото необично доживување ни ги подарува Џон Максим и Дејвид Клајн, кои организирале неверојатен лов на богатство во американската држава Јута.

Дуото ја започна својата традиција на лов на богатства минатата година, за време на пандемијата, кога сокриле 5000 американски долари во планините и организирале илјадници луѓе да се приклучат на оваа авантура. Оваа година, тие ја дуплирале скриената сума, а интересниот додаток на целата приказна е сребрена паричка од 10 унци и многу други забавни награди.

Клајн и Максим ќе објавуваат неделни траки за пребарување на нивните социјални мрежи, обезбедувајќи помош на сите весели авантуристи. Коментирајќи ја целата приказна, Клајн изјави: „Некако почувствувавме дека моралот падна во нашата заедница, затоа што сите бевме во карантин многу долго време.

„Се прашувавме што ќе биде безбедна и забавна активност што луѓето можат да ја уживаат на отворено. Тогаш ми падна на ум ловот на богатство. Не знаевме каков вид јавен одговор да очекуваме, но тоа стана настан што ја надминува политиката и сите други верувања. Секој едноставно сака лов на богатство.“

Дали би се придружиле на ваква луда авантура?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс. Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон...

Wall Street

Според новиот извештај објавен од Brand Finance, 50 светски луксузни и премиум брендови загубија колективна вредност од 7,6 милијарди долари минатата година и економскиот...

Four Seasons

Поради недостаток на патишта во Гимелвалд, жичарата Шилторн застанува, а има и екстремна пешачка патека опремена со челични скалила… Доколку сакате да уживате во...

Fine Living

Откако ги освои медиумските платформи, Елиса Капито работи во областа на архитектурата во последните неколку години, стекнувајќи го потребното знаење за внатрешен дизајн. Активна...

Advertisement