Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дали новата фризура на Лејди Гага е најдобрата „боб“ верзија што сме ја виделе досега?

04 February 2019 - Los Angeles, California - Lady Gaga. 91st Oscars Nominees Luncheon held at the Beverly Hilton in Beverly Hills.,Image: 412116321, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: AdMedia / ADMedia / Profimedia

Серијата модерни појавувања на Лејди Гага на промотивната турнеја на филмот „House of Gucci“ продолжи со уште едно појавување на пејачката и актерка кое привлече внимание.

За долгоочекуваната премиера на филмот во Лос Анџелес, 35-годишната поп ѕвезда демонстрирала нова фризура во форма на планетарно популарен боб стил.

Гага на себе носела сребрен фустан на Валентино без прерамки со блескав дијамантски накит, а гламурозната шминка која вклучуваше „smokey eyes“ и богато нацртан ајлајнер придонесе за целокупниот изглед кој потсетува на стариот Холивуд.

Пејачката која во најновиот настап ја толкува улогата на Патриша Реџани, на црвениот тепих се појави со нова шик фризура во форма на платинест боб стил, благодарение на што доби бројни позитивни коментари.

Навистина беше освежувачки да се види Гага без екстензии, иако можно е овој пат да се работи за перика, бидејќи пејачката е позната по тоа што често ја менува бојата на косата.

Во галеријата можете да погледнете фотографии од ова елегантно издание на планетарно популарната пејачка и актерка и да процените дали и вам ви се допаѓа боб фризурата на Лејди Гага.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement