Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Дали би ја препознале? Се појави бунтовната фотографија на Адел од нејзините тинејџерски денови

Британската пејачка Адел (33) последните денови е во центарот на вниманието на јавноста, откако во медиумите се појавија фотографии од нејзините тинејџерски денови Со новиот сингл „Easy On Me“ таа се врати на музичката сцена по петгодишна пауза. Денови на прикажување на дивата пред да стане позната Од моментот кога Адел за прв пат излезе на сцената во 2008 година со нејзиниот деби албум 19, беше јасно дека таа е нешто поинаку. И во текот на следната деценија, британската кантавторка продолжи да покажува колку е посебна во сè, од нејзиниот неверојатен глас до импресивно слабеење и гламурозна промена. Откако се врати во центарот на вниманието со објавувањето на „Easy on Me“ – нејзиниот прв сингл по пет години – Адел ги воодушеви своите следбеници со нов албум по долга пауза.

Последните денови во медиумите се појавија фотографии на Адел на кои не сме навикнати од дивата. Овој пат таа не позираше во раскошни фустани и со совршена шминка, туку гушната со пријателка и со пиво и цигара во рака. Се чини дека беше роденденска забава за тинејџери бидејќи и самата Адел носи славеничка значка која ја закачи на црна маица со бели точки, а можеме да ја видиме нејзината асиметрична фризура и нерамномерно исечените шишки. Џенифер Лопез, Адел, Дру Баримор и Хали Бери зборуваат за повторното дружење по разводот Да потсетиме, откако се разведе од сопругот Сајмон Конецки во 2019 година, даде можност за нова љубовна врска со Рич Пол. Иако парот првпат се запозна на забава пред неколку години, тие почнаа да се забавуваат малку подоцна, а својата врска ја објавија во јавноста летото 2021. Адел има само пофални зборови за новата љубов, а таа го сподели и тоа за прв пат во оваа врска и самата е отворена да биде сакана од некој друг“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement