Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Го освои светот со својот талент и остана мистериозен: 6 факти кои не сте ги знаеле за познатиот глумец!

  1. Тој има ќерка

Всушност, оваа девојка не е негова вистинска ќерка, но Лео реши да ја поддржи и да учествува во нејзиното школување и воспитување. Кога го снимаше филмот „Blood Diamond“, се сретна со мало девојче кое му порасна на срцето. Иако не ја посвои, тој остана во контакт со неа и се обиде да и го направи животот што е можно полесен и подобар.

  1. Тој е неверојатен скржавец

Лео е човек кој не сака да се расфрла и оние што го познаваат велат дека е многу скржав. Ретко остава бакшиш и не троши пари.

  1. Марк Волберг беше неговиот заколнат непријател

Додека заедно го снимаа Кошаркарски дневници, Леонардо и Марк не можеа да се издржат едни со други. Како што еднаш рече Волберг, Леонардо рече дека не сака да глуми покрај Марки Марк, што беше уметничко име на Волберг додека се занимаваше со хип-хоп. Тој не беше воодушевен ниту од Ди Каприо, признава тој.

Leonardo Dikaprio

Меѓутоа, кога започнаа да соработуваат, тие беа принудени да признаат дека и двајцата се добри актери.

  1. Тој скоро беше убиен од ајкула

Несовесниот потег за малку ќе го чинеше живот. Имено, додека бил на одмор во Јужна Африка, Лео имал блиска средба со голема бела ајкула која за малку ќе го убиела. За среќа, тој навреме се повлече во заштитниот кафез, што ја спречи ајкулата да стигне до него.

  1. Течно зборува на германски јазик

Можеби сте го слушнале Лео како зборува германски на некои филмови. Тоа е затоа што неговата мајка е родена во Германија и таа го научила на овој јазик уште од рана возраст.

  1. Тој скоро го смени името

Кога имал 10 години, неговиот агент го убедил да го смени името во Лени Вилијамс, затоа што било погласно и затоа тоа ќе му даде повеќе актерски улоги.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Диетата хроно се заснова на комбинирање на одредени видови храна и консумирање храна со точен временски интервал помеѓу оброците. Основното правило е дека паузата...

Fool Moon

Отворениот француско-германски конфликт во 1940 година траеше само неколку недели. Наскоро, нацистичките трупи, практично без отпор, маршираа во тогаш најубавиот град во Европа –...

Fool Moon

Долу со стереотипи! Многумина се сеќаваат на огорченоста на манекенката Ања Рубик кога беше блокирана на Инстаграм поради фотографија во проѕирен горен дел без...

Fool Moon

Врската помеѓу две лица може да биде различна на многу начини. Постојат оние парови кои сакаат, добро се согласуваат и се почитуваат, но покрај...

Advertisement