Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Горди, страствени, театрални: Откријте сè за жените лавови

За да го разгледаме подетално хороскопот на забавен, женствен и „модно освестен“ начин, ќе го запознаеме секој знак во малку поинакво светло. На пример, какви пријатели сме, како купуваме и какви парфеми сакаме – ви носиме секој месец, а во јули откриваме какви жени се лавови.

Дарежлива, театрална, привлечна, храбра, страсна, тврдоглава, упорна, љубезна, лојална, искрена, разиграна, темпераментна, горда, полна со живот, роден лидер – ова е жена родена во знакот на лавот. Лесно ќе ја забележите лавицата во толпата – таа се смее најгласно, има најубава насмевка, а нејзината самодоверба лета на сите страни.

Со овој хороскопски знак управува Сонцето, центарот на универзумот, и соодветно на тоа лавицата сака да биде во центарот на вниманието, што лесно успева. Изразува силни чувста и кога е потребно, ќе ги извади канџите и ќе се брани, а кога ќе се налути, комплиментите и подароците најдобро ќе ја смират. Таа има авантуристички и силен дух и сака да победува, а благодарение на нејзината интелигенција, генијалност и креативност, нејзиниот живот е исполнет со многу победи.

Секс и врски
Независна и силна индивидуалност, лавицата сака партнер со кого ги споделува овие квалитети. Не и треба некој да се грижи за неа, но човек доволно сигурен во себе за да и дозволи да се појави со него со полна сила. Во врската, таа сака секогаш да има многу забава и динамика – не може да ја издржи рутината и постојано размислува на начини да промени нешто и да го направи подраматично.

Сексот и е многу важен и тоа е најдобриот начин нејзиниот партнер да и покаже колку е пожелна. Обожава секси долна облека и ја превзема водечка улога во спалната соба. За неа нема табуа во сексот, сака да испроба сè, а сопственото и партнерското задоволство се подеднакво важни за неа. Делови од телото со кои управува овој хороскопски знак се ‘рбетот, грбот и срцето, па затоа е најлесно да ја заведете со сензуално галење на грбот. Во љубовта најдобро се согласува со Близнаци, Стрелци и Ваги.

Пријателство
Благодарение на нејзината топла личност, магична енергија, ентузијазам и полетност, лавот ги привлекува луѓето околу себе како магнет, а нејзините пријатели често се нејзини „обожаватели“, луѓе кои и се восхитуваат. Дарежлива лавица сака да ги разгалува своите пријатели и е најдобар пријател за многумина. Никогаш нема да ги изневери пријателите и секогаш ќе биде со нив, ќе им прости сè освен – предавство.

Изглед
Густа развиена коса како лавовска грива, експресивни црти на лицето, големи, топли очи, пенлив изглед, широко чело, бодлив нос и мали уши се физичките карактеристики по кои се препознава лавицата. Најмногу е горда на својата густа коса со дебело влакно, која обично е сина или црвена.

Висока, долги нозе за играње, елегантна со широк струк и многу силна мускулатура за кралска поза и перформанс. Секогаш делува респектабилно, гордо и избалансирано. Таа сака да го украсува својот изглед со накит и други модни додатоци, како и облека од жолта и портокалова боја.

Стил
Сака да се истакнува во жолто и портокалово, но бојата на која најмногу посветува внимание е златната, олицетворение на сè што лавицата сака и претставува – топлина, раскош, театралност, уникатност, восхит. Избира облека и модни додатоци само со најдобар квалитет, а модниот конформизам не постои за неа – сака да носи работи што никој друг ги нема.

Успешно сè носи со најдраматичните и невообичаени модни трендови благодарение на нејзината вродена самодоверба. Обожава фини материјали како свила и кашмир и совршено скроена облека. Ништо не ја зголемува нејзината самодоверба подобро од тоа да оди на фризер. Во нејзината гардероба сигурно ќе најдете чевли украсени со светки и пердуви и изјавен ѓердан направен од светкави камења.

Стил на купување
Да се ​​види лавицата како сама купува е ретка глетка. Таа оди на шопинг со придружба, нејзините пријатели кои не се толку потребни за да и дадат совет, туку за да и дадат комплимент. Во кабината, ќе биде среќна да се погледне од сите страни во огледалото, а пофалбите за нејзиниот избор и изглед ќе се слеваат од сите страни.

Стилска икона
Жената Лав е родена како дива исто како и пејачката и актерка Џенифер Лопез, која на 24 јули го слави својот 52 роденден. Оваа бомбастична лавица е како виното – колку повеќе старее, толку подобро изгледа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement