Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Гламурозен омаж кон стариот Холивуд во изведба на Амал Клуни

London, UNITED KINGDOM - Celebrities attend "The Tender Bar" Premiere during the 65th BFI London Film Festival at The Royal Festival Hall in London, England *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*,Image: 637528412, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Адвокатката целосно го освои црвениот тепих во прекрасната тоалета на брендот 16 Арлингтон.

Безброј  деловните стилови на Амал Клуни биле позитивно оценети, меѓутоа, кога станува збор за појавување на црвениот тепих, Амал Клуни можеби неочекувано ни докажа дека одлично се снаоѓа во оваа тема.

Елегантни лекции за стил од сопругата на актерот Џорџ Клуни доаѓаат по ред, бидејќи пред само неколку дена Амал носеше блескав асиметричен фустан со исечено парче и демонстрираше еден модерен изглед на премиерата на новиот филм на актерот.

Потоа присуствуваше на уште една премиера на „Тендер бар“ на Лондонскиот филмски фестивал БФИ, каде Џорџ се појави како продуцент.

Амал демонстрираше сув гламур во тоалета со пердуви, што е креација на британскиот бренд 16 Arlington, исто како што беше случај со нејзиниот претходен фустан од црвениот тепих.

Снежно-белиот фустан со светки, чиј горен дел е во форма на корсет, имаше брановиден детал на половината и сензационален додаток на пердуви што Амал ги носеше околу нејзините зглобови.

Кога станува збор за аксесоарите, Амал носеше сјајни сребрени обетки и шилести чевли со пета покриена со сатен.

Погледнете го овој бајковит изглед од црвениот тепих во галеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement