Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Во продолжението на „Сексот и Градот“ ќе бидат претставени две нови хероини

Ф ановите со нетрпение го очекуваат продолжението на култната серија на ХБО Макс „Сексот и градот“.

Така, според „Дејли мејл“, наместо Саманта (Ким Катрал одби да учествува на снимањето), во серијата ќе се појават два нови лика одеднаш – „влијателни и силни Афроамериканки и хероини од азиско потекло“.

Дејли Меил пренесува дека на овој начин креаторите на серијата сакаат да ги направат Сексот и градот пореални и порелевантни за денес. Според гласините, продуцентите се соочуваат со задача да ја направат серијата поразновидна.

Навистина, во првите шест сезони, објавени од 1998 до 2004 година, животот во Њујорк беше прикажан преку очите на исклучиво бели жени, и речиси и да немаше црни ликови. За потсетување, Сара Џесика Паркер објави за продолжението на филмот „Сексот и градот“ на Инстаграм на 11 јануари. Во 2021 година ќе ги видиме нашите сакани хероини кои наполниле 50 години, а љубовта и пријателството сè уште се бараат во Њујорк, исто како и пред 20 години.

Серијата ќе се состои од 10 епизоди, а снимањето ќе започне во Њујорк кон крајот на пролетта. Во меѓувреме, печатот и јавноста дебатираат зошто Ким Катрал одбила да учествува (според гласините, поради долгогодишен конфликт со Сара Џесика Паркер) и дали има смисла да се снима серијата ако не ја вклучува најсмелата, најлуксузната и најексцентричната хероина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Што ве чека ако сте ја напуштиле палатата? Spoiler: прекрасен и мирен живот. Принцот Хари даде искрено интервју за неговиот пријател Џејмс Корден во...

Green Tea

Железото е еден од најважните елементи во трагови во нашето тело. Според статистичките податоци, недостаток на железо во организмот се забележува кај 30-40% од...

Cotton Club

Легендарната актерка Џејн Фонда гостуваше „на далечина“ во шоуто Елен Деџенерис „Елен“, каде гордо ги покажа сивата коса и младешкото лице што ги остави...

Green Tea

Каролина Меколи од Перт во Тик Ток објави како да го исчистите шишето со вода што го користите секој ден, користејќи вода и алкохолен...

Advertisement