Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Во октомври, 3 хороскопски знаци неочекувано ќе пронајдат љубов: Есента им носи нежност, романтични соништа и чисти емоции

Хороскоп – 3 знаци ги очекува голема среќа во љубовта во текот на октомври 2021 година!

Октомври и духот на есента, раното зајдисонце и изгревање на Месечината – сè повеќе мириса на појава на нова љубов и полетни емоции. Астролозите најавуваат дека специјална романтична магија ќе ги маѓепса нашите срца во октомври, а еве ги 3 -те хороскопски знаци што ги очекува најголемата среќа во љубовта:

Овен

Осамениот Овен ќе биде во дилема кога се во прашање љубовните врски. Важно е да донесете одлука според пораката на вашето срце. Можно е да се заљубите како никогаш досега. Не дозволувајте стравот или промените да ви ја украдат среќата. Вие сте во пресвртница во животот, треба да уживате во добрите времиња наместо да поставувате прашања. Зафатениот Овен решава проблеми и конечно владее хармонична атмосфера. Ве очекува обновување на интимноста и искра на страст, што ќе ја оживее врската со вашиот партнер.

Лав

Слободните Лавови во октомври ќе имаат многу можности да влезат во љубовни врски. Старите врски треба полека да се развиваат и треба да бидете трпеливи. Секој напор што го вложувате во врска ќе ви се исплати двојно повеќе. Замислете и ќе се случи, разговарајте и ќе решите. Во врска со партнер, наоѓате заеднички одговор. Ве очекуваат убави можности, а некои средби можеби веќе се запишани во судбината.

Јарец

Слободните Јарци ќе бидат многу амбициозни и успешни на љубовно поле. Оние кои се во врска ќе внесат уште поголема искреност, емпатија и поддршка во врската. Се чувствувате сакано, сигурно и прекрасно. Подготвени сте да ги откриете своите чувства, а за возврат добивате бран прекрасни емоции. Ѕвездите реагираат позитивно на вашите желби, и ова е еден од понежните периоди во годината. Во љубовта одите по вистинскиот пат. Правите долгорочни планови со вашиот партнер, а од 17 октомври се реализираат вашите заеднички проекти, среќни сте.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement