Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ви ја откриваме тајната формула за совршена комбинација на чизми со фармерки

Ставањето панталони и фармерки во чизми не е нов тренд, а тоа го знаеме. Сепак, ова е тренд кој е „на разнишана земја“ во последните неколку години. Всушност, во голема мера е главно неактивен уште од 1990-тите. Сега, благодарение на трендсетерките, оваа комбинација се врати и важи за поелегантна од било кога.

Иако има многу работи со кои можете да ги комбинирате фармерките и чизмите до колена (да, мислиме на маици, блејзери, свилени врвови), постои едно парче облека што нашите модни омилени го носат постојано. Секако, станува збор за џемпери.

Од класични ролки до џемпери со мотиви, најдовме пет комбинации на облека прилагодени на уличниот стил, со кои нема грешка кога се комбинираат чизми и фармерки.

Плетена трикотажа

„Анимал“ принт

Ролка

Предимензиониран џемпер

Класика

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement