Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Вашиот хороскопски знак ви открива – каква подготвеност треба да направите за да создадете интимнa врскa?!

Интимноста е една од најважните и возбудливи копнежи на срцето. Не е лесно да се постигне затоа што патот до него бара доверба, храброст да ја покажеме нашата ранлива страна, подготвеност да споделиме, додека опасноста од повреда и разочарување секогаш демне од страна. За сите оние кои се согласуваат дека е подобро да сакаат и да бидат повредени отколку никогаш да не доживуваат љубов, подготвеноста за воспоставување интимни врски може да донесе чувство на емоционална сигурност и среќа! Проверете со помош на астрологијата што ви значи интимноста и како можете да ја постигнете

Вера во љубовта – водени знаци
Ако водните знаци, Рак, Скорпија и Риби се нагласени во вашиот хороскоп, или вашата натална Месечина е во една од нив, чувствата имаат централно место во вашиот важен живот. Постои изразена потреба да се поврзете емотивно со другите, копнеејќи за чувство на сигурност во љубовна врска. Интимноста се подразбира и не се согласувате на ништо без тоа. Можете целосно да им се посветите на оние што ги сакате, но исто така сакате некој друг да ве познава, прифати, сака.

Подготвени сте да го прифатите предизвикот за отворање и споделување на вашиот внатрешен свет, но сепак вашето патување до блискоста е бавно и претпазливо. Повеќе сакате да слушате и нежно да ја охрабрувате другата личност да го направи првиот чекор, не сакате да се ставате во преден план. Дозволувате интуиција да ве води до подлабоки нивоа на интимност и вешто маневрира емоционално преку несигурни ситуации на неискажани зборови, скриени погледи, претчувства и суптилни пораки.

Вие сте секогаш подготвени да ја утешите, помогнете, прегрнете, храните или спасите личноста за којашто се грижите, стрпливо чекајќи го моментот кога сето тоа ќе се врати како доверба и поддршка, како љубов во која вие самите ќе најдете утеха и поддршка. Вие сте добри во светот на чувствата. Дури и да доживеете емоционални повреди, можете добро да закрепнете, да се опоравите и да продолжите понатаму затоа што непоколебливо верувате во љубов.

Во интимна врска, Ракот ќе ве обвитка со заштитниот оклоп на љубовта и ќе го направи најубавиот и најбезбедниот дом за вас во своето срце. Но, мора да возвратите со иста мерка. Во интимна врска Скорпијата оди на сè или за ништо! Потребно е многу долго време да се отвори, но кога тоа ќе се случи, тогаш е целосно, моќно и засекогаш! Рибите нема да се двоумат кога сакаат да стапат во интимна врска. Потпирајќи се на интуицијата, тие можат да ја игнорираат претпазливоста и да брзаат во врска, но токму затоа се најчувствителни, лесно се разочаруваат.

Нежни и лојални – земјени знаци
Ако вашиот хороскоп ги нагласува знаците на земјата, Бик, Девица и Јарец, и особено ако вашата натална Месечина е во една од нив, важно е чувството на сигурност што доаѓа преку сигурни животни навики, стабилни и долготрајни љубовни врски и сигурни пријателства.

Кога ќе ја почувствувате можноста да споделите интимност и да создадете нешто посебно, скапоцено и трајно, подготвени сте сериозно да го сфатите развојот на интимна врска и да се дадете целосно. Не сакате да ги трошите вашите чувства, време и енергија на бесцелни врски, не ве привлекуваат непредвидливи, екстравагантни и диви ситуации.

Интимноста ја развивате полека и повеќе сакате да ја препуштите иницијативата на другата страна, но ќе бидете подготвени да одговорите. Откако ќе се придвижите кон интимна врска, вие сте непоколебливи и истрајни на мирен и нежен начин. Во интимна врска сте многу сигурни, нема да го изневерите вашиот партнер и секогаш му давате силно емотивно стапало. Повеќе ги цените суптилните гестови и нежност, а драмата ве збунува. Кога ќе го постигнете тоа ниво на интимност што ви дава сигурност, полесно ќе ви се препуштите на страстите што не сте оставиле впечаток дека тие постојат во вас.

Земјениот елемент сугерира добра поврзаност со телото, па затоа физичката интимност ви е поважна отколку што прво изгледа. Вие одржувате интимна врска пред се со дела, а не со зборови!

На Бикот му треба најмногу време да се занесе во интимна врска. Тие не сакаат да ризикува и важно им е секогаш да најде цврст терен пред да го направат чекорот понатаму. Тие се претпазливи и се двоумат, но во интимна врска се бесконечно лојални. Девицата постојано бара некаква потврда дека нејзината доверба, отвореност и чувства ќе бидат возвратени, и сè додека не ја почувствува таа безбедност, може да биде вознемирена и нервозна. Јарецот има најголема иницијатива во создавање на интимна врска и е подготвен да го направи првиот чекор кога во другата личност ќе ги препознае сите оние квалитети што ги цени.

Тие се исклучително почитувани за сè што сте подготвени да направите за нив и ќе бидат грижливи чувари на вашата интимност. Малку е веројатно дека припадниците на земјените знаци ќе ве изневерат, па дури и ако врската е прекината, секогаш останува еден длабок слој на внатрешно почитување и препознавање.

Инспирација и спокојство – огнени знаци
Ако во вашиот хороскоп се нагласени огнените знаци, Овенот, Лавот и Стрелецот, а особено ако во некој од нив е наталната Месечина, секогаш барате нови животни предизвици, а интимната врска е привлечна цел за вас. Често верувате дека животот е краток и треба да се искористи, затоа не плашете се да преземете иницијатива секогаш кога ќе почувствувате нешто посебно, интересно и предизвикувачко во друга личност. Вие сте романтични и сакате некој друг да ве види, да биде сведок на вашата единственост и пред сè сакате да чувствувате дека некој ве сака.

Ги изразувате своите чувства спонтано, вие сте страствени и сочувствителни. Подготвени сте да го дадете срцето без страв и воздржаност, да го отворите вашиот внатрешен свет кон погледот. Покрај тоа, возбудени сте од ова откритие, освојувањето на овие ваши длабочини и внатрешноста на некој друг. Лесно ве носи возбудата од новата, драмата на освојувањето, што не значи дека сте подготвени трајно да ги населите освоените простори на нечиј ентериер.

Развојот на интимност мора да биде весел и забавен, сакате да ги почувствувате привлечностите на авантурата и романтиката. Не ви се допаѓаат премногу тешки и мрачни теми, но бидејќи тие се неизоставен дел од секоја длабока интимна врска, ќе ви треба долго време да одлучите дали да се посветите и да се согласите на трајна врска на некој начин.

Овенот е тешко да поднесе да биде принуден, брзан или принуден да направи нешто. Мора да му дадете целосна предност. Лавот сака да го привлече вашето внимание, тој сака да се покаже себеси, да ве извести дека има многу интересни работи скриени под површината, што вреди да се откријат. Лавот најлесно ќе се занесе во длабока интимност веднаш штом ќе биде сигурен дека навистина го цените и почитувате. Стрелецот ќе ви постави мамки, ќе ви го покаже патот, ќе ја отвори вратата за да можете да го следите во голема авантура. Но, Стрелецот не сака да се откаже од слободата да ја истражува и задоволува својата љубопитност, па затоа ќе му треба најмногу време да се смири во интимна врска.

Во интимна врска, припадниците на огнените знаци ќе бидат ваша инспирација, тие ќе ве научат да гледате на животот поинаку, а кога ќе го освоите нивното срце и ќе започнете со нив во авантурата за цел живот, ќе се забавувате бескрајно, ќе се смеете и ќе си донесете многу веселост!

Љубовна приказна – воздушни знаци
Ако воздушните знаци, Близнаци, Вага и Водолија се нагласени во вашиот хороскоп, или вашата натална Месечина е во некоја од нив, важно е да почувствувате интелектуална поврзаност, споделување мисли и идеи, разбирање и почитување на светогледот.

Сакате долги разговори, анализа на чувства, искуства и интересни животни теми, така што разговорот е најдобриот начин да се дојде до подлабоките слоеви на интимност. Нема тема за која не можете да зборувате, која вклучува разни чувствителни, барачки, па дури и провокативни теми. Поради изобилството на теми, вашата љубопитност скока и потребно е долго време да ги препознаете заедничките теми и да изградите посилен фокус на видот на интимна врска што можете да ја изградите.

Ќе ја шармирате другата личност со вашата бодрост, знаење, брзина, јасност, прилагодливост, но под тоа постои двоумење што може да остави впечаток дека сте несериозни или не сте доволно заинтересирани. Но, во позадината има чувствително и кревко срце, а вие секогаш доживувате препуштање на силни чувства како возбуда, но и како голема опасност да бидете повредени. Значи, вие сте храбри со зборови, ќе бидете среќни да ги споделите вашите ставови, но нема да ви биде лесно да стапнете на тенкиот мраз на силни чувства и понекогаш физичка интимност.

Честопати ви треба водич кој ќе ве води низ вашите сопствени чувства со сигурна рака, со почит, сочувство и прифаќање. Кога ќе го пронајдете и почувствувате дека нема да ја изневери вашата доверба, подготвени сте да се препуштите на вистинска блискост и внимателно да ја чувате. Вербалното изразување на loveубов и блискост е секогаш во преден план, уживате во сите можни љубовни приказни.

Близнаците обожаваат долги познанства и многу теми за избегнување што водат кон интимност. Тие може да ве изненадат со нивната длабока посветеност кога градите меѓусебно почитување на интелектуалниот интегритет. Вагите се стремат кон хармонична врска, па затоа од сите воздушни знаци, тие се најподготвени за интимна врска, а Водолијата попушта само кога ќе најде некој единствен, некој што бесконечно го интригира. Во интимна врска со воздушни знаци, животот е интересен, разновиден и отворен за нови можности за заеднички развој.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Statement лустерите се хит дизајн за ентериер веќе некое време. Ова се раскошни висечки уреди кои го осветлуваат и разубавуваат домот. Лустерите некогаш се...

Cotton Club

Удобен џемпер од кашмир е „must have“ во есенските и зимските сезони. Не е важно дали повторно работите од дома или сепак одите во...

Fool Moon

Фановите на едно од најпознатите и контроверзни семејства во реалноста, кланот Кардашијан-Џенер, беа непријатно изненадени од веста дека најмладата сестра на Кардашијан, 36-годишната Клои,...

Cotton Club

Италијанскиот луксузен бренд Fendi речиси ја ланираше својата Mr. Doodle колекција… Како што можеби претпоставувате, оваа колекција ја означува нивната единствена соработка со Mr....

Advertisement