Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Бредли Купер ќе режира филм за легендарниот композитор

Тоа ќе биде втор филм во режија на Бредли Купер по дебито „Ѕвездата е родена“ (A Star is Born) и секако, се очекува со голема нетрпеливост. Филмот „Маестро“ е посветен на познат композитор по име Леонард Бернштајн, каде, се разбира, самиот Купер ќе ја толкува главната улога.

Сопругата на Леонардо, Фелисија Монтеалегра, ќе ја толкува Кери Мулиган.

Новата продукција нема да биде само фактографски биографски филм, бидејќи заплетот ќе трае 30 години, обидувајќи се да ни ја раскаже приказната за сложената врска меѓу Леонардо и неговата сопруга, чилеанска актерка, од моментот кога се запознале на забава во 1946 година, и за 25 годишниот брак во кој тие имаат три деца – Џејми, Александра и Нина Бернштајн Симонс.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...

Fool Moon

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна, додека...

Green Tea

Пешачењето е наједноставниот начин на физичка рекреација, а само половина час пешачење на ден може да направи многу за здравјето, како и за слабеењето....