Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

„Бикси“ фризура која ги окупира социјалните мрежи: Лесна е за одржување и изгледа одлично без фенирање

Дали знаете како изгледа бикси фризура која моментално е број 1 во светот?

Едно е сигурно, во светот на фризурите никогаш не е досадно. Од нови начини на стајлинг до нови производи и топли апарати, секогаш има нешто одлично и ново за експериментирање.

Најновиот тренд заинтригира многумина со својата смелост. Станува збор за „бикси“ фризура, како што сугерира името, овој стил е некаде помеѓу пикси фризура и боб, комбинирајќи два тренда заедно.

Тоа е совршена опција за секој кој не сака драматична промена што ја носи пикси, но сепак сака релативно кратка коса склона кон различни стилови. Значи, ако веќе некое време сонувате за промени, но сте малку нервозни поради резултатите, ова е совршената опција за вас.

Бикси е всушност помека и поженствена верзија на „пикси“ фризура.

Толку е популарна што овозможува лесен стајлинг, кој повеќето жени го бараат и посакуваат како приоритет во нивниот бурен начин на живот.

Бикси фризурата веќе дебитираше на некои од нашите омилени актерки, од Сара Хајланд до Флоренс Пју. И додека гледаме дека популарноста експлодираше во 2021 година, нашите оригинални музи се Мег Рајан и Винона Рајдер кои беа видени во ист стил во текот на 90-тите.

Оваа популарна фризура одговара на сите со тркалезно лице, меки црти на лицето и типови на коса кои се предмет на стилизирање.

Така, доколку сметате дека празничната еуфорија треба да биде обележана со видлива промена која изгледа забавно и свежо, тогаш знаете што да барате следниот пат кога ќе посетите фризерски салон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement