Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ања Тејлор-Џој е новата глобална амбасадорка на брендот Диор

Француската куќа штотуку најави соработка со актерката Ања Тејлор-Џој, која неколку пати ги носеше женствените креации на модната куќа.

Ања Тејлор-Џој има само 25 години и со своите актерски способности веќе успеа да освои милиони гледачи ширум светот. Воедно, нејзината елеганција и уникатната убавина ја направија омилена девојка кај дизајнерите, што придонесе модната куќа Диор да одлучи да ја прогласи за нов глобален амбасадорски бренд.

Креативната директорка на куќата, Марија Грација Кири, како и директорот за креативна шминка Питер Филипс, решија да му оддадат почит на наследството на Диор со презентирање на креации кои ја слават визијата на основачот и протокот на куќата Диор во наредните години.

Младата актерка ја започна својата кариера глумејќи во филмот „The Witch“ на режисерот и сценарист Роберт Егерс. Таа потоа буквално ги освои Нетфликс и милиони гледачи со улогата во серијата „Queen’s Gambit“, каде што ја играше Бет Хармон, чудо од дете со импресивна шаховска склоност. Сега, во кината, уживаме во психолошкиот трилер „Last night in Soho“, додека во 2022 година очекуваме да го видиме во „The Northman“, новиот историски трилер на Егерс.

Во исто време, талентираната актерка веќе се подготвува да започне со снимање на комедијата „The Menu“, а во текот на следната година Ања Тејлор Џој ќе ја видиме во прекрасни креации со потписот на модната куќа Диор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement