Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

АСТРОЛОЗИТЕ ОТКРИВААТ! Ова се трите најголеми БАКСУЗИ во целиот Зодијак: Дали сте вие на списокот?

Во одреден момент од нашите животи, на сите ни се чини дека сме родени како несреќни. И колку има стварност во тоа и зошто е тоа така, ни открива хороскопот.

Девица

Девиците се вешти во решавање на туѓи проблеми и советување, но не можат да си помогнат себеси.Кога се нервозни, тие ловат риба, гланцаат, чистат, полираат, така што нивниот животен простор е толку стерилен што гостите се чувствуваат малку незгодно, напнато и непријатно. Тие имаат тенденција да спакуваат сè уредно во нивните фиоки, да ги етикетираат, да ги средат и кога нешто ќе се спротивстави, тие паничат. Животот постојано ги изненадува непријатно. Само што средија сè, и се истури чаша вино на килимот. Тие само ве заглавија во нивниот емотивен компас, а вие направивте нешто неочекувано и сега треба да испитаат сè повторно, го именуваа… Целиот живот им исправи на некои искривени пијалаци, па затоа честопати се прашуваат што му направија на Бога за да ги натераат да доживеат таква судбина.

Вага

Она што најмногу ја копка и гризе Вагата е неправдата. Тие го забележуваат насекаде околу нив, и тоа често го чувствуваат на својата кожа и секогаш има нешто што им го нарушува мирот и среќата. Тие припаѓаат на оние луѓе кои прво лежат, а потоа размислуваат, а потоа размислуваат со денови како можеле да постапат и што би се случило ако се случеше … Тие сакаат убави луѓе и луксузни работи. Изгледот е многу важен за нив, затоа никогаш не ги трпат знаците на стареење. За нив тоа е една од најголемите неправди во светот. Тие крајно сакаат да играат детективи, да изложуваат измами, да ги демаскираат лагите и измамниците, единствениот проблем е што сфаќаат сè лично. За нив, самиот факт дека има лоши луѓе е лична навреда. Кога решаваат туѓи проблеми, тие ги доживуваат како свои. Тие се сметаат себеси за емпатични, но големото прашање е колку се во можност да излезат од својот свет и да ги видат работите поинаку.

Риба

Рибите се проклетство за себе. Тие имаат мал контакт со реалноста, па затоа постојано влегуваат во непријатни ситуации. Тие реагираат насилно и лудо на негативните животни околности. Во главата имаат идеја за тоа како треба да изгледа нивниот живот и како треба да функционира совршен свет. Бидејќи реалноста постојано им се спротивставува во тоа, тие ќе се обидат да ја победат истата реалност во пијана состојба! Кога се соочуваат со проблем што е тешко решен, тие секогаш ќе се обидат да го принудат проблемот на нивната територија, во нивниот свет каде владеат различни закони на физиката, математиката, духовноста… Ова е особено изразено кога тие се под дејство на алкохол или се занесуваат од емоции.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Тибетскиот духовен водач Далај Лама е познат низ целиот свет по својата мудрост, а неговите совети инспирираат многу светски лидери. На почетокот на новиот...

Fool Moon

Кери Бредшо стана икона на многу начини и милиони жени ширум светот се идентификуваат со неа. Таа е „таа девојка од соседството“ која е...

Fool Moon

И навистина е така! Убедени сме во тоа безброј пати кога и да наидеме на некоја оптичка илузија. Но, она што денес ви го...

Fine Living

Со доаѓањето на постудено време и заострувањето на мерките низ Европа, со цел да се спречи ширењето на вирусот, станува сè потешко да се...

Advertisement