Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Астрологијата како вашиот нов сексуален тренер

Добро, постои можност вашите последни неколку месеци да сте биле најстраствени досега, а можеби и повеќето напалени … досега. Од друга страна, можеби вашето либидо е моментално во мирна фаза или на некое чудно возење, каде што едниот ден сте занемени од разголените фотографии на Хенри Кавил, а другиот едвај можете да се контролирате од флерт со … добро, сите.

За среќа, ние сме тука за да ви потврдиме како ѕвездите влијаат и на нашето расположение, а под „расположение“ мислиме на расположение (кога и дали сте подготвени повторно за тој спектар од вашиот живот). Едноставно кажано, моменталната позиција на планетите на небото може многу да влијае на тоа како моментално се чувствувате кога станува збор за сексот. Месец во Рак? Разгалете се. Марс во Шкорпија? Време е конечно да ги извадите јажињата и да ги примените вашите BDSM фантазии во пракса. Нешто во Водолија? Нарачајте ја најнапредната играчка за секс што можете да ја најдете.

СОНЦЕ

Секој знак во кој се наоѓа ќе служи како извор на нови идеи. Големата огнена топка до 22 јули беше во Рак, поради што бевме среќни да вежбаме секс инспириран од овој воден знак: секс под туш, во када, но и на плажа. Следува сезоната Лав и така времето е совршено за секаков вид себичност. Подарете си навистина добар оргазам или конечно дозволете си да реализирате секси фантазија за која долго време размислувавте.

МЛАДА МЕСЕЧИНА

Овој тип на енергија се фокусира на повторно поврзување со самиот себе, и како точно да го сториме тоа ја одредува нејзината локација. На пример, ако е во Рак, започнете соло авантура со вибратор или поврзете се со вашата сакана на емотивно ниво. Потоа, на 18-ти август, опуштете ги сите сопирачки и навистина фрлете се на истражување на сопственото тело со новата Нова месечина во Лав.

ПОЛНА МЕСЕЧИНА

Не е изненадување што ова е исто така време наполнето со секаков вид енергија. За почетниците, ова е време кога сте малку почувствителни на допир, но и на вкус, па одеднаш сè некако работи и мириса двојно подобро. И тогаш, на 3 август, кога Месечината е во Водолија, доаѓа идеално време да разговараме за фетиши што ги одложувате долго време. Не грижете се, нема да се разочарате.

МЕРКУР

Тоа е планета што владее со технологијата и комуникацијата, така што е совршена и за инспирација кога станува збор за секс преку телефон, видео повици, но и работење на валкан разговор што тајно ве полудува. Имено, кога Меркур ќе влезе во украсниот Лав во август, време е да поработите на најсекси Инстаграм фотографии, жешки пораки и скоро сè што ви се чинеше малку премногу до тој ден. Мислиме на сè, од објавување до сите на социјалните мрежи за тоа колку е добро вашето момче во кревет до секс со отворени завеси. Во средина на денот. Со отворен прозорец.

ВЕНЕРА

Да, да, Венера е планета на љубовта, но и на задоволството, што значи дека не можеме да ја игнорираме кога зборуваме за љубов, но и за сексуален живот. Сепак, најдобриот совет во голема мера зависи од (до сега веројатно веќе се знаете себеси) во кој знак се наоѓа Венера. Кога 7 август ќе влезе во нежниот Рак, ќе сакате да посветите малку повеќе време на предиграта, нежните допири и прегратките. Не плашете се да се допрете.

МАРС

Марс носи сè што е диво од нашите најдлабоки желби, возбуда, па дури и животински инстинкт. Ако нѐ прашате, ова е прилично секси планета што е во Овен поголемиот дел од ова лето. Поради ова, веројатно и самите ќе почувствувате нешто како малку хороскопски овен; полн со самодоверба, подготвен да го направи првиот чекор и конечно да ги спроведе сите ваши желби на дело. Ние целосно ве поддржуваме во тоа, дури и ако вклучува лајкување на неговата секси фотографија од 2013 година. Само без срам.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Според количината на љубоморни испади, во споредба со другите знаци, Вагите се наоѓаат на средина. Дозата на љубомора кај Девиците е под просекот додека...

Fool Moon

Пејачката Ријана е повторно среќно заљубена. Избраникот на поп дивата е раперот A$AP Rocky, со кого е пријателка подолго време. Минатиот викенд, парот беше...

Cotton Club

Постојат неверојатен број видови на веренички прстени, од поедноставни до елегантни до вистински грандиозни варијанти. Милиони комбинации кои вклучуваат избор на скапоцени камења, нивната...

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Advertisement