Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Ана Ивановиќ во есенски стајлинг

Ana Ivanovic (anaivanovic / 29.12.2017),Image: 358860244, License: Rights-managed, Restrictions: *** HANDOUT image or SOCIAL MEDIA IMAGE or FILMSTILL for EDITORIAL USE ONLY! * Please note: Fees charged by Profimedia are for the Profimedia's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of Copyright or License in the material. Profimedia does not claim any ownership including but not limited to Copyright or License in the attached material. By publishing this material you (the user) expressly agree to indemnify and to hold Profimedia and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against Profimedia arising out of or connected in any way with publication of the material. Profimedia does not claim any copyright or license in the attached materials. Any downloading fees charged by Profimedia are for Profimedia's services only. * Handling Fee Only ***, Model Release: no, Credit line: Wiese/face to face / Face to Face / Profimedia

Покрај тоа што е прославена тенисерка, освојувачка на грен слем титула и голема хуманитарка, во модна смисла, Ана Ивановиќ е термин за врвна елеганција и едноставен стил заснован на класици со вешти примеси на мудро избрани трендови.

Така, Ивановиќ во својата вчерашна објава на Инстаграм покажа црно-бел стајлинг составен од парчиња кои сами по себе се и модерни и основни.

Имено, познатата дама на оваа социјална мрежа споделила фотографија од Минхен на која носела црни кожени панталони, лежерен бел џемпер, а целиот аутфит го заокружила со пар мартинки.

Ана пред неполна недела го прослави својот 34-ти роденден, а ние и го честитаме во оваа прилика со избор на едни од најубавите фотографии кои се објавени неодамна.

По тој повод, нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер ја сподели објавата на својот Инстаграм профил со нежна порака посветена на „неговата убава сопруга“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement