Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

АЛ ПАЧИНО ОТКРИВА КОЈ АКТЕР МОЖЕ ДА ГО ЗАМЕНИ НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ:А ние потполно се согласуваме…

Ал Пачино јавно изрази желба да биде заменет од Тимоти Шаламе во римејкот на „Жештина“.

Dune, Call Me By Your Name, The French Dispatch, Interstellar, Don’t Look Up … номинација за Оскар, најстилска модна комбинација на црвениот тепих и шармантен шарм – ако досега не беше очигледно дека На Тимоти Шаламе му успеа, сега и официјално е потврдено. И тоа од „кумот“ на американската кинематографија – Ал Пачино.

На проекцијата на реставрираната верзија на филмот Heat од 1995 година, Пачино откри дека ако овој филм некогаш добие римејк, тој би го избрал Тимоти Шаламе да ја преземе неговата улога на поручник Хана. Но, тоа не е се, Ал Пачино додаде: „Мислам, тој е прекрасен актер“ и „Тој изгледа одлично“.

Изгледа дека после тоа не можеме да го извадиме од глава ликот на Шаламе во акциониот филм. Тој веќе се докажа во романтичните улоги во сите овие драми, но замислете го во акциони костими, со оружје и смел став.

Освен тоа, Шаламе на некој начин потсетува на Пачино кога бил млад ?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement