Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Алек Болдвин го доби седмото дете (ФОТО)

Двојката се пофали со среќната вест на Инстаграм.

„7“, напишала Хилариа (37) во описот на фотографијата на која позира со децата, а „седум“ се однесува на бројот на деца што ги има Алек, вклучувајќи ја и неговата ќерка Ајрленд(25), која ја доби со поранешната сопруга, актерката Ким Бесинџер (67).

Истата фотографија ја објави актерот, кој напиша: „Мојот живот“.

Веста ги изненади обожавателите, имајќи предвид дека парот пред шест месеци го доби синот Едуард, а тие дури и не зборуваа за очекување на уште едно дете. Полот на бебето сè уште не е познат, како и дали детето е посвоено или родено од сурогат мајка.

Во секој случај, вљубените кои имаат четири сина и една ќерка сега се побогати за друг член на семејството. 62-годишниот Болдвин неодамна се пошегува дека неговата сопруга сака да „собира бебиња“.

“Им кажувам на луѓето дека мојата сопруга е колекционер. Некои собираат автомобили, некои собираат часовници, уметнички дела. Мојата сопруга собира бебиња. Таа сака бебиња”, рече тој во емисијата со Елен Деџенерис (63).

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement