Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Актерките кои не се срамат од годините: Камерон Дијаз и Дру Баримур покажаа како се старее достоинствено

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи ги и нивните славни колеги, за грациозното прифаќање на нивната возраст.

Талентираните русокоси станаа блиски пријателки откако работеа заедно на римејк на Чарлиевите ангели во 2000 година. Од тогаш до денес, тие активно се дружат. Тие често објавуваат заеднички фотографии на своите Инстаграм профили, што се случи вчера повторно. Сепак, овој пат сликата на добрите пријателки предизвика повеќе внимание отколку што се очекуваше.

Иако и двете имаа шминка, фотографијата јасно ги покажа брчките околу устата и оние околу очите, како и нивната нефилтрирана, порелаксирана кожа. Глетката на две славни дами кои стареат достоинствено ја воодушеви јавноста и корисниците на оваа социјална мрежа. Во морето на холивудските „убавици“ чие лице повеќе не се препознава по козметичките производи и процедури, прикажувањето на природен изглед дојде како вистинско освежување, и наиде на одобрување од многумина.

Покрај жените кои коментираа дека се воодушевени од оваа убавина без филери и филери, Гвинет Палтроу и Кристен Бел ја споделија својата поддршка и симпатии за изгледот на нивните колешки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement