Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Аврил Лавињ сега исто така e на TikTok – сите полудеа по новиот спот за песната Sk8er Boi

Подгответе се: веднаш ќе ве покрие бран на носталгија за двеилјадите.

Аврил Лавињ одлучила да и се врати на својата публика. Пејачката се приклучи на ТикТок – и нејзиниот прв спот веднаш стана вирален. Таа сними видео за својот хит Sk8er Boi, што беше најголем хит на топ листите во 2000-тите.

На видеото, пејачката ја изведува својата позната песна – а во позадина, славниот скејтбордер Тони Хок покажува трикови на скејтборд. Видеото е објавено за да се совпадне со денот на скејтбордингот, кој има за цел да го направи спортот попопуларен и подостапен.

Видеото веднаш доби над 4 милиони „лајкови“ и се прошири на Интернет, правејќи сите да се чувствуваме малку носталгични за 2000 година. Подоцна, Тони Хок објави и видео на својот Инстаграм во кое Аврил Лавињ учи како да изведува трикови на скејтборд.

Погледнете и уживајте!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement