Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

YSL штотуку ја лансираше својата втора колекција кармини во соработка со Зои Кравиц

YSL Beauty одлучи да го прослави крајот на една од најчудните години во последните децении, со најава за нови производи за шминка.

Новата година започна со лансирање на втората колекција YSL x Zoë Kravitz, која вклучува 8 кармини во ограничено издание, инспирирани од градовите што го одбележаа животот на актерката.

Колекцијата може повторно да ја содржи иконската Rouge Pur Couture, но разликата од претходната е во тоа што Кравиц сега не црпи инспирација од луѓето што ги сака, туку од градовите што ja инспирираат. Нијансите се инспирирани и именувани по големите модни градови во светот, како што се Лондон, Париз, Њујорк и Лос Анџелес.

Малите детали зад името на кармините се една од оние карактеристики кои ја прават оваа колекција навистина посебна. На пример, ја наоѓаме чили-црвената нијанса Lost In Marais инспирирана од областа Париз, каде Кравиц се венчала и тие ја нудат сенката Shoreditch Walk, именувана по областа каде што беше снимен нејзиниот последен филм.

„Она што ми се допаѓа кај кармините е дека со само еден капут тие можат да го променат расположението и да изразат поинаква верзија за себе“, вели Кравиц.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Advertisement