Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Totême x Mytheresa – ексклузивна колекција со најелегантни рециклирани парчиња

Шик и удобни парчиња кои засекогаш ќе имаат место во вашата гардероба.

Луксузната онлајн продавница Mytheresa најави соработка со шведскиот моден бренд Toteme за ексклузивна капсула колекција што ќе содржи парчиња рециклиран полиестер.

Колекцијата „Toteme x Mytheresa“, која доаѓа одделно од колекцијата SS21 Toteme, ќе вклучува 9 парчиња исклучиво во нови неутрални тонови. Минималистичката естетика на брендот е присутна и во новата линија која нуди елегантни и удобни парчиња, кои ги надминуваат трендовите и можат засекогаш да заземат место во вашата гардероба.

Во новата колекција „Totems x Mytheresa“ наоѓаме беж комплет, здолниште и фустан изработен од рециклиран полиестер, тексас панталони, бел ленен фустан со издувани ракави, тексас јакна и топол син џемпер со големи димензии.

Откријте како изгледаат парчињата од новата колекција во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Green Tea

И, зошто тие се важни за оние кои не спортуваат? Првото нешто што ми паѓа на ум кога зборуваме за спортска исхрана е протеинот....

Advertisement